Kripto HaberleriHaberlerVenezuela'da Petro resmi olarak piyasaya sunuldu!

Venezuela’da Petro resmi olarak piyasaya sunuldu!

Takip et

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 1 Ekim’de yaptığı konuşmasında kripto para Petro‘nun resmi olarak satışa sunulduğunu ve piyasada etkin işlem görmeye başladığını doğruladı. Ülkesinin ekonomisini sadece birkaç yıl içerisinde tamamen batırması ve ABD-AB’nin ağır yaptırımlarına maruz kalması sonucunda elindeki petrolü dahi satamaz hale gelen Venezuela, kripto para Petro’nun kendisini kurtabilecek olduğunu düşünüyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, bunun iyi planlarından birisi olduğunu ve isteyen herkesin Euro, Amerikan Doları, ve yabancı para birimleri karşılığında satın alabilecek olduğunu, Yeni Bolivar para birimi ile eşitlenmesi ile 5 Kasım tarihinden itibaren tüm para birimleri ile değerli araçların Petro’da karşılığının olacağını açıkladı.

Daha fazla batıracak!

Maduro’nun 6 ulusal büyük kripto para borsasında Petro’nun satışa sunulacak olduğunu açıklaması ise ”ülkeyi daha fazla batıracak adımlar” olarak değerlendirildi. Muhalefete göre Petro ülkeyi kurtarmayacak, tam aksine kripto paralar aracılığı ile ülkedeki kaçakçılık, uyuşturucu ve ajanlık faaliyetlerine Maduro yönetiminden yana olumlu olacak şekilde destek verecek ve halkın daha fazla fakir olmasına neden olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları