binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerVenezuela'daki bankalar Petro'yu hesap birimi olarak kabul edecek

Venezuela’daki bankalar Petro’yu hesap birimi olarak kabul edecek

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği gibi Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin uyguladığı yaptırımlardan kurtulmak ve ekonomiyi tekrar ayağa kaldırmak için petrol destekli yerli kripto para birimi Petro‘yu çıkardı. Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de de Petro alınması için söylemlerde bulunan Maduro, her ne kadar Petro’yu yaygınlaştırmak istese de dünyadaki kullanım oranları hiçte tatmin edici değil.

Nicolas Maduro, Petro kullanımını daha yaygın hale getirmek ve halkın Petro‘ya daha kolay ulaşabilmesini sağlamak için Pazartesi günü bankalara talimat verdi. Talimata göre Petro, bankalarda bir hesap birimi olarak kabul edilecek.

Ayrıca alınan yeni karara göre ülke içerisindeki bankalar ellerindeki finansal varlıkları ülkenin itibari para birimi “Egemen Bolivar” ya da yerli kripto para Petro üzerinde tutmak zorundalar.

Ülkede sene içerisindeki yüzde bir milyon olarak artacağı düşünülen enflasyon oranının önüne geçilmek için bu adımları atan Maduro, geçtiğimiz günlerde ülkedeki para birimi olan “Güçlü Bolivar’ı” “Egemen Bolivar” olarak değiştirdi ve eski paradan 5 sıfır atarak yürürlüğe soktu.

Böyle yapılarak insanların bir ekmek almak için yüzlerce kağıt parçası ile alışveriş yapmak zorunluluğunun önüne geçilmiş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail