blank
AltcoinHaberler

Venezuela’daki Burger King Dash İle Ödeme Kabul Edecek

Tüm dünyada kripto para ödemeleri kabul etmeye başlayan Burger King, Venezuela'da Dash ile ödeme kabul edeceğini duyurdu.

Kripto para şirketi Dash’ın yaptığı açıklamaya göre, Venezuela’daki Burger King restoranları artık Dash ile ödeme kabul edecek. Burger King, sistemi bu yıl ülkedeki kırk restoranda deneyeceğini açıkladı.

Fast food devi, bu çalışmayı aracı bir ödeme sistemi kullanarak gerçekleştirecek. Ödeme sistemi yöneticileri, Venezuela’daki hiperenflasyon, nakit sıkıntısı ve yıkık bankacılık ve iletişim altyapısının gerçek dünya kripto para birimi çözümleri uygulamak için mükemmel bir zemin olduğunu düşünüyor.

Yine de Venezuela, kripto şirketleri için son derece önemli bir bölge. Ayrıca hükümet yetkilileri ulusal para birimi Petro’nun yaklaşık 100 mağazada kabul edildiğini ve devletin; emekliler, kamu sektörü çalışanları, askeri personel gibi uygun vatandaşlara aylık asgari ücretin yaklaşık beş katı kadar petro vermeyi planladığını açıkladı.

Petro atılımlarından sonra kripto paralara kucak açmaya devam eden Venezuela, hem dijital çağın gerisinde kalmak istemiyor hem de dijital çağın nimetlerinden ülke olarak yararlanmak istiyor. Birçok ekonomik konuda iyileştirme yapılabilecek olan kripto paraların kullanımları ise, Venezuela dahil, gelişmekte olan ülkeler tarafından tercih edilebilir bir unsur haline geliyor.

Ayrıca Petro, Dash’in kopyası olmakla sık sık eleştirilere maruz kalan bir kripto para. Burger King’in Petro’yu değil de Dash’i ödemelerde kabul edecek olması Petro’ya zemin hazırlıyor olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu