blank
Haberler

Venezuela’nın IMF Başvurusu Reddedildi: Petro’ya Övgü Hükümet Nezdinde Arttı

Venezuela, IMF'den bir yardım talep etmiş, ancak bu yardım direkt olarak reddedilmişti.

IMF yönetimi Venezuela’nın yardım talebini iddialara göre geri çevirirken, Maduro’nun tutuklanması için dün ABD yönetimi 15 milyon dolar para ödülü koyduklarını açıklamıştı. Maduro ve yakın çevresinin tutuklanmasını sağlayacak olanların 15 milyon dolar para ödülü alacak olduğunu açıklayan ABD yönetimi, aynı zamanda ülkede yaşanan antidemokratik eylemleri de her seferinde olduğu gibi yakından takip ettiklerini açıklamıştı.

Bugün Venezuela yeni bir güne henüz uyanmadı. Saat farkı nedeniyle Türkiye’de akşam olduğunda Venezuela’da sabah olacak. Ancak yeni güne uyanacak olan insanlar daha fazla açlık, daha fazla problem ve daha büyük öngörülemez sorunlarla karşı karşıya kalacaklar.

Zaten büyük ekonomik problemlerin yaşandığı Venezuela’da corona virüsünün etkisinin çökmüş sağlık sistemini daha fazla çökertebileceği, Maduro yönetiminin bu nedenle koltuğunu korumak için özellikle bugünlerde Petro’ya övgü üzerine övgü yağdırmak istese bile başarılı olamayabilecek olduğu konuşuluyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu