Kripto HaberleriAltcoinVerilere Göre Bu Altcoinde Balinalar Bir Anda Aktifleşti: Sebebi Ne?

Verilere Göre Bu Altcoinde Balinalar Bir Anda Aktifleşti: Sebebi Ne?

Zincir üstü verilere göre, bu popüler altcoinde kripto para balinaları yüksek oranda aktif hale geldi ve işlem yapıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En eski ve en popüler kripto paralardan biri olan Litecoin (LTC), son zamanlarda balina faaliyetlerinde bir artış yaşıyor.

Balinalar Dakikalar İçerisinde 211 Milyon Dolarlık Altcoin Transferi Yaptı

Whale Alert verilerine göre, kimlikleri bilinmeyen cüzdanlar arasında toplamda 2.4 milyon LTC’den (bu yazının yazıldığı sırada 211 milyon USD’nin üzerinde bir değere sahip) fazla sayıda büyük LTC işlemi tespit edildi.

İlk işlemde 786.933 LTC (69.1 milyon dolar değerinde), ardından 644.985 LTC (56.6 milyon dolar değerinde), 551.980 LTC (48.4 milyon dolar değerinde) ve 423.692 LTC (37.2 milyon dolar değerinde) yer aldı. Bu işlemler 26 Mayıs 2023 tarihinde birkaç saat içinde gerçekleşti.

LTC’deki bu büyük hareketlerin ardındaki neden tam olarak bilinmemekle birlikte, bazı spekülasyonlar bunun Litecoin’in Ağustos 2023’te geçireceği yarılanma (halving) olayıyla ilgili olabileceği yönünde.

İlgili Haber
Tanınmış Analist, Düşüşün Ardından Bitcoin'i Yorumladı: "Bu İki Seviye Çok Kritik!"

Yarılanma olayı, madencilik ödüllerini her dört yılda bir (veya her 840.000 blokta bir) %50 azaltarak enflasyonu kontrol etmek için tasarlanmış bir mekanizmadır.

Bir sonraki Litecoin yarılanma olayı, blok ödülünü blok başına 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecektir. Bu da yeni LTC arzının azalacağı, talebin ise sabit kalabileceği ya da artarak fiyat üzerinde yukarı yönlü bir baskı yaşatabileceği anlamına geliyor. Tarihsel olarak, yarılanma olayları, yatırımcılar ve madenciler arasında bir az bulunurluk ve beklenti hissi yaşattığından kripto paralar için yükselişe neden olmuştur.

Bununla birlikte, herkes yarılanma olayı ve bunun Litecoin üzerindeki etkisi konusunda iyimser değil. Bazı eleştirmenler, yarılanma olaylarının piyasa tarafından zaten fiyatlandırıldığını ve uzun vadede mutlaka daha yüksek fiyatlara yol açmayacağını savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları