Kripto HaberleriHaberlerVietnam Kripto Para Madenciliği Donanımlarını Yasaklıyor

Vietnam Kripto Para Madenciliği Donanımlarını Yasaklıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Vietnam Maliye Bakanlığı ve ülke yönetimi tarafından desteklenen yasak kararına göre ülkede kripto para madenciliğine yarayan cihazların donanımlarının yasaklanması yönünde karar alındığı açıklandı. Kısa bir süre içerisinde uygulamaya geçilmesi beklenen kripto para madenciliği donanımı yasağı ile birlikte ülkede yaşayan kripto para madencilerinin engellenmesi ve ”vergisiz gelir” olarak adlandırılan kripto para madenciliği gelirlerinden mahrum bırakılması öngörülüyor.

Gelişmemiş ve insan haklarının pek iyi uygulanmadığı bir ülke olarak tanınan ve ekonomisi kötü bir ülke olarak tarihte ABD’nin savaş açtığı, hala daha ABD ile tam iyi ilişkilere sahip olmayan Vietnam’ın bu kararının ülkede kripto para madenciliği yapan grupların tepkisini çektiği, sosyal medyada Vietnamlı kripto para madenciliği yapan kişiler tarafından sert bir dille eleştirildiği açıklandı.

Vatandaşlarını Engelleyen 2. Ülke

Vietnam bu yasak ile insan haklarının söz konusu dahi olmadığı ve dünyanın en fazla ekonomik sıkıntı altında olan ülkelerinden birisi olan Venezuela’dan hemen sonra 2. ülke olarak tanınacak. Bu kararın ortalama 25 gün içerisinde devreye girmesi ve donanım ekipmanlarının yasaklanması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları