BitcoinHaberlerKripto Para

Visa Anketi: “Kripto Para Trendi 2022’de Devam Edecek!

İşletmeler kripto para birimleri ile ödeme almaya hazır.

2021 yılında kripto para birimleri büyük küçük bir çok şirket yada işletme tarafından ödeme aracı olarak kabul edildi.

Ödeme devi Visa’nın yaptığı yakın tarihli bir anket bu trendin 2022 yılında da devam edeceğini gösteriyor.

Visa, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Kanada, Almanya ve Rusya da dahil olmak üzere dokuz ülkede 2.250 küçük işletme sahibinin katılımı ile bir anket gerçekleştirdi.

Anketten çıkan sonuçlara göre katılım sağlayan küçük işletmelerin dörtte biri 2022 yılında dijital para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planladıklarını söyledi.

Ankete katılan işletmelerin yüzde 75’i ise ödeme sistemlerine yeni yolların eklenmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Visa ayrıca anket kapsamında ABD’den 1.000 yetişkine, diğer ülkelerin her birinden ise 500 yetişkine kripto paralar ile ilgili bazı sorular sordu.

Ankete katılım sağlayan tüketicilerin %13’ü, 2022 yılında daha fazla perakende satış noktasının kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kabul etmesini beklediklerini söyledi.

Visa’nın ticari satışlardan sorumlu başkanı Jeni Mundy konu ile ilgili “Bence daha fazla insan kripto konusunda daha güvende hissediyor. İşletmeler kendilerine “Başka hangi ödeme şekillerini alabiliriz?” diye soruyorlar.” dedi.

Yeni dijital ödeme biçimlerine geçiş yapan birçok küçük şirket için kripto paraları benimsemenin doğal bir evrim olabileceğini söyleyen Mundy, aynı şeyin gelişmekte olan ülkeler için de geçerli olduğunu belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu