BitcoinHaberler

Visa, Bitcoin’i (BTC) Doğrudan Destekleyeceğini ve Ödeme Ağına Katacağını Duyurdu!

Visadan Bitcoin ve kripto para birimleri için güzel haberler geldi.

Küresel finansal hizmet devi Visa’nın kripto paralara ve blockchain teknolojisine ilişkin bir çok anlaşma yaptığını uzun süredir paylaşıyoruz. Hali hazırda BlockFi, Fold ve Crypto.com Visa markalı ürünler sunuyor.

Visa’dan Bitcoin ve kripto birimlerine yönelik yeni bir hamle geliyor. Visa’nın 2021 yılı 1. çeyrek beklentilerine ilişkin raporu değerlendiren Visa CEO’su Alfred Kelly kripto para birimlerini gelecekte doğrudan destekleyeceklerini ve Visa ağının tamamını bu para birimleri için açacaklarını ifade etti.

“Bir dijital para birimi tanınmış bir değişim aracı haline geldiği takdirde, onu 160’tan fazla para birimini destekleyen ağımıza ekleyemememiz için hiçbir neden yok”

CEO Visa’nın hali hazırda 35 kripto para platformuyla anlaşması bulunduğunu ve dolaylı olarak kripto para sektörüne finansal hizmet sunduğunu söyledi.

“Küresel varlığımız ve güvenilir markamız aracılığıyla kripto para ödemelerini daha güvenli ve daha yaygın hale getirmek için çalışıyoruz. Bu konuda benzersiz bir konuma sahibiz.”

Kelly kripto paraları iki şekilde sınıflandırıyor. Birincisi Bitcoin gibi dijital paralar ikincisi ise fiat para birimi destekli stabilcoinler ve merkez bankalarının dijital para birimleri.

Bitcoin ve diğer kripto paraları “dijital altın” statüsünde değerlendiren CEO, stabilcoinlerin ve dijital para birimlerinin küresel ticaretin çok önemli bir parçası olma potansiyeli taşıdığını düşünüyor.

Bitcoin’i visa ağındaki 160 para birimiyle eşit statüye konumlandıracaklarını aktaran CEO bunun altyapısının oluşturulması için Bitcoin cüzdan şirketleri ve borsalar ile çalışma yürüttüklerini aktardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
7 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ismail keloglu

Tamamen tuzak , hiç bir ülke ve kurumun teminat vermediği sanal parayi visa nin bünyesine alacak haberi hicde inandırıcı değil , kripto paralardan uzak durun

Tolga akay

Madem oyle.sen neden burayi takip ediyorsun 🙂

Anonim

👍

Turgay

Kardeşim. Araştırıyoruz bir TR’den bu haber çıkıyor. Yurtdışı basınında neden yok. Kaynak belirtmeden haber yapmak, spekülasyon yapmakla eşdeğerdir. Yapmayın bunu, haber kaynağı belirtin.

Ekin

Ahahaha dostum harikasın.


Başa dön tuşu