Blockchain

Visa Blockchain Dünyasına Adım Attı

Yeni bir adım atıldı.

Visa; dünya genelinde bilinen en büyük ödeme kuruluşlarından birisi ancak uzun bir süre Bitcoin ile kripto para türlerine karşı oldukça olumsuz bir tutum içerisinde bulunuyordu. Visa CEO’su; açık bir şekilde Bitcoin sistemi için sert eleştirilerde bulunarak, yatırımcılarda kafa karışıklığına dahi neden oluyordu diyebiliriz. Hal böyleyken son dönemde yapılan bir açıklama birçok kişinin şaşırmasına neden oldu çünkü Visa; sınır ötesi işlemleri için blockchain sisteminden yararlandı.

Visa’nın Yeni Ödeme Ağı

Visa; kendisi için bir ödeme sistemi geliştirdi. Ödemeler ve uzaktan işlemler için tasarlanan bu ödeme sistemi şu anda piyasada işlem görür bir durumda. Sistemin adı; Visa B2B Connect olarak belirlenmiş durumda. Sistemin amacı; finans kuruluşlarına ve kişilere uluslar arası bir ödeme yöntemi sunmak ve işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak. Bu sistem sayesinde 30 kadar küresel para için bir transfer koridoru yaratılmış demek mümkün ve sistem hala geliştiriliyor. Bir süre sonra sistemdeki para sayısının 90 olması bekleniyor.

Visa B2B Connet Sistemi

Visa yeni geliştirdiği sistem ile aracıları ortadan kaldırıyor. Bu durum blockchain sistemi ile birebir uyan bir halde çünkü bu sistem içerisinde de aracılar yok. Blockhain; bu durumun hem ekstra masrafları ortadan kaldırması adına hem de  hızın artması adına önemli olduğunu düşünürken, Visa’nın da kendi sistemine bunu uygulaması tepkili olduğu sisteme karşı yenilmeye başladığının bir göstergesi olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu