Kripto HaberleriHaberlerVitalik Buterin: "Bir Kripto Para Kışının Yaşanması Faydalı Olabilir"

Vitalik Buterin: “Bir Kripto Para Kışının Yaşanması Faydalı Olabilir”

Takip et

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, kripto para dünyasının kripto para kışı olarak adlandırılan fiyat düşüşlerinden aslında fayda görebileceğini düşündüğünü söyledi.

“Kısa Vadeli Spekülatif Etkinin Yok Olması İçin Ayı Piyasası Yaşanması Gerekir”

Buterin, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Kripto sektörüyle yakından ilgilenen insanlar, özellikle de bu alanda geliştirme yapanlar, bir ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyor. Bu insanların ayı piyasasını memnuniyetle karşılamasının nedeni ise, her ne kadar fiyat yükselişleri çoğu insanı mutlu etse de bunların çok kısa vadeli spekülatif ilgiyi de beraberinde getirmesidir.”

Buterin ayrıca kripto para kışı sırasında yok olabilecek uygulamalardan da bahsetti:

“Kripto kışlarında bazı kripto uygulamaları yok olur. Böylece hem model hem ekip hem de topluluk olarak uzun vadeli sürdürülebilir projelerin hangileri olduğunu anlayabiliriz.”

Geçtiğimiz yıldan bu yana yaşanan fiyat yükselişleri karşısında şaşırdığını belirten 28 yaşındaki milyarder, kripto sektörünün bir kış dönemine mi girdiği yoksa genel piyasalardaki volaliteyi mi taklit ettiği konusunda emin olmadığını söyledi.

“Kripto Piyasası Geleneksel Finans Piyasaları Gibi Davranmaya Başladı”

Denver etkinliğinde ünlü isim konuyla ilgili olarak şunları söylemişti:

“Kripto piyasasının çok küçük bir insan grubu tarafından kontrol edildiği ve geleneksel piyasalardan bağımsız davrandığı dönemi geçtiğimizi ve artık giderek daha fazla ana akım finansal piyasalar gibi davranan bir yapıya evrildiğini düşünüyorum.”

Buterin ayrıca, kripto para kışının kripto teknolojisini geliştirmek amacıyla projeler üreten geliştiricilere de iyi geleceğini söyledi.

Vitalik Buterin son yıllarda ana odağını Ethereum’un ölçeklendirilmesine kaydırmıştı. Ethereum Blockchain’i, yavaş ve pahalı çalışma prensibi nedeniyle eleştirilere hedef oluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları