binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumVitalik Buterin Ethereum'un Güvenliği İçin Yeni Bir Güncellemenin Gerektiğini Açıkladı! İşte Detaylar

Vitalik Buterin Ethereum’un Güvenliği İçin Yeni Bir Güncellemenin Gerektiğini Açıkladı! İşte Detaylar

Ethereum, kuantum bilişimin yarattığı potansiyel tehditlere karşı daha güvenli hale getirebilecek önemli bir güncellemeye hazırlanıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum, kuantum bilişimin yarattığı potansiyel tehditlere karşı daha güvenli hale getirebilecek önemli bir güncelleme için hazırlanıyor.

Bu güncelleme, Vitalik Buterin tarafından ortaya atılan EIP-7702 adlı yeni bir teklife odaklanıyor. Bu öneri, daha önce sınırlama olarak görülen imzalama süreçleriyle ilgili bazı belirli teknik sorunları ele alarak daha öncekiöneriye göre bir iyileşme sayılabilir.

Vitalik Buterin’e göre Bu Ethereum Güncellemesi Gelecek İçin Kritik Öneme Sahip

Bununla birlikte, topluluktaki önemli bir tartışma konusu kuantum bilişimin gerçek tehdididir. Bazıları kuantum bilişimin genellikle gerçek çözümler sunulmadan bir korkutma taktiği olarak kullanıldığını savunuyor.

Örneğin, geliştirici James Prestwich, kuantum bilişim gerçekten yakın bir tehdit olsaydı, şu anda daha sert önlemlerin gerekli olacağına dikkat çekti. Prestwich, çözüme yönelik somut adımlar önermeden kuantum bilişim konusunu gündeme getirmenin pek de yararlı olmadığını belirtiyor.

Kuantum hesaplamanın Ethereum’da kullanılanlar gibi mevcut şifreleme yöntemleri için oluşturduğu risk önemlidir.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, Vadeli İşlemlerde Çok Sayıda Altcoin İşlem Paritesi İçin Güncelleme Yapacağını Açıkladı!

Kuantum teknolojisi bu yöntemleri kıracak kadar ilerlerse, potansiyel olarak tüm sistemi riske atabilir. Bu nedenle, Ethereum’un birçok işleminde temel bir güvenlik unsuru olan mevcut şifreleme standardı ECDSA’dan uzaklaşmaya başlamak için acil bir çağrı var.

Vitalik Buterin geçmişte bu endişeleri ele alma konusunda proaktif davrandı. 2017’den beri kuantum saldırılarına karşı dirençli cüzdanlar için kodlar geliştiriyor ve bu kodlar GitHub’daki halka açık çalışmalarında görülebiliyor.

Yaklaşımı, STARK protokolleri olarak bilinen gelişmiş kriptografik yöntemlere odaklanmayı içeriyor. Bunlar kuantum saldırılarına karşı umut verici bir savunma olarak görülüyor.

Buterin, en iyi hareket tarzının bu protokolleri geliştirmeye devam etmek ve Ethereum’daki her yeni gelişmenin kuantum direncinin gerekli olduğu bir gelecekle uyumlu olduğundan emin olmak olduğunu tavsiye ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail