EthereumHaberler

Vitalik Buterin’den Ethereum (ETH) İçin “Gecikme” Açıklaması!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, ETH 2.0'ye geçiş için gecikme olabileceğini vurguladı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, yine kendisinden beklendiği gibi bir açıklamada bulundu.

Buterin, son zamanların en çok konuşulan konularından olan ETH 2.0 hakkında tarih açıklaması yaptı.

Ethereum 2.0 İçin Gecikme Olabilir

Ropsten test ağında beta testlerine başlanan ve bunun devamın direkt olarak ana ağda denenecek olan geçiş, Buterin’e göre gecikebilir.

Buterin, Etheruem 2.0‘ye geçişin şu an test ağı aşamasında olduğunu ancak tahmin edildiği gibi yaz dönemine yetişme garantisi verilemeyeceğini ifade etti.

Ethereum Shanghai Web 3.0 etkinliğine katılan Ethereum geliştiricilerinden Preston Van Loon, konu hakkında yaptığı açıklamada iyimser konuşmuştu.

Loon, Ropsten test ağına geçildiğini ve her şey plana göre giderse Ağustos ayında ETH 2.0’nin tamamlanacağını vurguladı. Buterin ise hem buna katılmış hem de garantici bir açıklamada bulunmuştu.

Bu büyük bir test olacak. Bu, daha önce yaptığımız testlerin hepsinden büyük olacak ve mevcut olan büyük bir ağı, birçok uygulama ile proof-of-work’ten proof-of-stake’e geçireceğiz.”

Buterin, bu testin büyüklüğüne vurgu yaptıktan sonra ise olası gecikmelere şu şekilde değindi:

Ancak tabii ki problemlerin çıkması riski var. Gecikme riski var. Bu sebeple Eylül ayı da Ekim ayı da bir hayli olası ve beklenen durumda.”

Ethereum araştırmacısı Justin Drake de aslında ekibin böyle risklere karşı çalıştığını vurgulamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu