Kripto HaberleriBorsaVoyager Alacaklıları SBF'ye Mahkeme Celbi Gönderdi!

Voyager Alacaklıları SBF’ye Mahkeme Celbi Gönderdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İflas eden kripto şirketi Voyager’ın teminatsız alacaklılarını temsil eden bir grup, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ve bir grup yöneticiye mahkeme celbi gönderdi.

ABD’nin New York eyaletinde görülen Voyager davasında mağdurlar, Bankman-Fried’tan elindeki belgeleri ve ifadesini mahkemeye sunmasını talep ediyor.

Voyager alacaklı grubu FTX borsasının patronlarına yolladıkları mahkeme celbi ile yöneticilerin 23 Şubat 2023 tarihinde görülecek duruşmaya katılması gerektiği resmiyete döküldü.

Belgeye göre Bankman-Fried ise gerekli kağıtları yarına kadar teslim etmek zorunda.

Voyager Nedir?

Voyager son zamanlarda gündemde geniş yer edinmiş bir batık kripto para borsasıdır. Platform, rakiplerinden farklı olarak müşterilerine kripto borcu verme ve faiz üzerinden gelir elde etme gibi olanaklar vererek öne çıktı. Ancak market şartları ve yöneticilerin hatası nedeniyle Temmuz 2022’de iflasını vererek ayı piyasasında derin suya gömülen ilk gemilerden oldu.

FTX ile Alakası Ne?

Resmi verilere göre Bankman-Fried’ın sahibi olduğu FTX ve Alamenda Research daha önce Voyager’a büyük miktarda borç verdi. Voyager’ın batmasının ardından alacaklarını tahsil edemeyen FTX de Aralık ayında battığını ilan etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları