Kripto HaberleriBitcoinWall Street Bankası Spot Bitcoin Ticareti Başlattı!

Wall Street Bankası Spot Bitcoin Ticareti Başlattı!

Takip et

ABD’li çok uluslu yatırım bankası Cowen Inc. kurumsal müşterileri için spot kripto para birimi ticaretine erişim sunan bir dijital varlık birimi başlattı.

Cowen Inc, bu hamlesi ile birlikte Wall Street’te spot kripto para ticaretini başlatan ilk bankalardan biri oldu.

Bloomberg’in haberine göre, Cowen Inc kurumsal müşterilerinin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) dahil olmak üzere toplamda 16 kripto para biriminin ticaretini yapmasına izin verecek.

Coewn Inc, kripto para ticareti için Cowen Digital adında yeni bir şube kurdu.

Banka, müşterilerinin aldığı kripto paraların muhafaza edilmesi için dijital para saklama şirketleri Standard Custody & Trust Co ile anlaştı.

Cowen CEO’su Jeffrey M. Solomon, yaptığı açıklamada şirketin yeniliğin ön saflarında yer alacaklarını belirterek sözlerine şunları da ekledi:

“Yeni kurulan birimimiz Cowen Digital ve kurumsal kalitemiz sayesinde müşterilerimiz artık kripto ve dijital varlık piyasalarına erişebiliyor.”

Kripto para endüstrisinde büyük bir hamle yapma avantajlarının olduğunu belirten bankanın eş başkanı Dan Charney, halen küçük bir banka olan Cowen’ın dijital varlıklar gibi gelişmekte olan sektörlerde hızlı hareket edebildiğini söyledi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında kripto para saklama hizmeti sunmaya başlayan Cowen Inc, ayrıca, yakında kripto para birimi türevlerini ve vadeli işlem ticareti yanı sıra DeFi platformlarına ve NFT’lere borç verme ve kurumsal erişim sunmayı da planladıklarını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları