Kripto HaberleriBitcoinWall Street Bankerleri Bitcoin Destekli Krediler İçin Kolları Sıvadı!

Wall Street Bankerleri Bitcoin Destekli Krediler İçin Kolları Sıvadı!

Takip et

Bitcoin’e ilişkin perakende yatırımcı ilgisi 2021 yılında yeni bir akımında öncüsü oldu. Bu ilgiye duyarsız kalamayan pek çok küresel banka yatırımcılarına kripto para hizmeti sunmaya başladı.

2021 yılı bu bağlamda bir dönüm noktası olurken Bitcoin’e ilişkin eleştirileri ile ön plana çıkan pek çok ABD’li banka da bu akıma katıldı.

Öyle ki bankalar Bitcoin alım, satım ve saklama hizmetlerinin yanı sıra diğer finansal enstrümanlarda da kripto para birimlerini kullanmanın yolunu aramaya başladı.

CoinDesk’in haberine göre ünlü bankacılık devi Goldman Sachs ve birçok üst düzey ABD bankası Bitcoin’i kredi teminatı olarak kullanmak için araştırmalara başladı.

Goldman Sachs ve diğer bankacılık devleri kurumlara sağlanan nakdi kredilerde lider kripto para birimi Bitcoin’i teminat olarak almanın yöntemlerini araştırıyor.

Bitcoin destekli kredi planına göre, bu plana katılan bankalar teminat olarak kullanılmak üzere spot Bitcoin piyasasından uzak duracak olup ağırlıklı olarak ABD’deki mevcut vadeli işlem Bitcoin ETF ürünlerine yönelecekler.

Goldman Sachs ve diğer bankalar bu yılın başlarında Bitcoin destekli kredi çalışmalarını açıklayan kripto dostu Silvergate ve Signature Bankalarının izinden gidiyor.

CoinDesk’e konuşan büyük bir kurumsal bankadan bir kişi, Bitcoin destekli kredi planın üç ile altı ay arasında gerçekleşebileceğini belirtti.

“Muhtemelen yarım düzine büyük bankayla Bitcoin destekli krediler hakkında konuştuk. Bazıları önümüzdeki üç ila altı ay içinde bazıları ise daha ileride bu kredi planını uygulayacak.
Burada ilginç olan, bu bankalardan bazıları krediyi vermek için kendi bilançolarını kullanacak.”

Goldman Sachs gibi büyük bankaların yanı sıra, daha küçük bankaların da kripto paraları teminat olarak kabul etmenin yollarını aradığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Ayrıca ABD bankaları Bitcoin destekli kredi için planlamalar yapsa da ABD’li düzenleyicilerin onay verip vermeyeceği merak konusu. Zira ABD’de kripto paralarla ilgili düzenlemeler henüz netleşmediğinden kripto para teminatlı kredilere karşı düzenleyicilerin tavrının nasıl olacağı bilinmiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları