coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinWall Street Destekli Borsa Bitcoin Cash'i (BCH) Delist Ettiğini Açıkladı!

Wall Street Destekli Borsa Bitcoin Cash’i (BCH) Delist Ettiğini Açıkladı!

Citadel Securities, Fidelity Investments gibi pazar liderleri tarafından desteklenen kripto para borsası EDX Markets (EDXM) Bitcoin Cash'i delist etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Citadel Securities, Fidelity Investments, Charles Schwab ve Paradigm gibi pazar liderleri tarafından desteklenen kripto para borsası “EDX Markets (EDXM)” Bitcoin Cash’i delist etti.

Bitcoin Cash desteğini sonlandıran EDXM, ana sayfasından BCH‘yi sildi.

Borsanın BCH desteğini sonlandırmasıyla birlikte borsanın desteklediği kripto paralar arasında yalnızca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) kalmış oldu.

EDXM CSO’su Jeanine Hightower-Sellitto Digital Asset’e yaptığı açıklamada EDXM’in artık Bitcoin Cash için destek sunmadığını açıklayarak delist durumunu doğruladı.

BCH kararının arkasındaki sebepler ve zamanlama sorulduğunda EDXM CSO’su ayrıntılı bir cevap vermekten kaçınarak borsanın sayfasındaki kripto para teklifleriyle ilgili düzenlemeleri işaret etti.

Hatırlanacağı üzere EDXM Ağustos ayında başlatıldığında platformda düzenleyici hususlar nedeniyle yalnızca birkaç kripto parayı listelemeyi seçtiği belirtilmişti.

Bu noktada SEC tarafından menkul kıymet olarak nitelendirilmemiş kripto para birimlerine yer verileceğini belirten EDXM, bu bağlamda da sadece Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) ticaret hizmeti sunacağını açıklamıştı.

İlgili Haber  Wall Street Destekli Bitcoin Borsası Açıldı! Sadece Bu Dört Kripto Parayı Listeleyecek!

EDXM’in BCH’yi delist etmesi bu noktada kripto para topluluğunun delist kararının arkasındaki nedenler hakkında spekülasyon yapmasına neden olurken topluluk bir yandan da EDXM’den Bitcoin Cash’in neden delist edildiğine dair daha fazla ayrıntı ve açıklama bekliyor.

Delist haberleri genellikle ilgili altcoin fiyatına düşüş getirirken Bitcoin Cash için durum aynı olmadı. Zira BCH delist haberlerine rağmen son 24 saat içerisinde %1,3 oranında yükseldi ve yazım esnasında 243 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail