BitcoinHaberler

Wall Street’den Bitcoin’e Akıl Almaz Yatırım!

Wall Street'in gözde şirketlerinden Guggenheim Bitcoin'e 500 Milyon $ lık yatırım yapabileceğini duyurdu

Küresel ölçekte yatırım ve danışmanlık hizmeti veren Gugenheim Partners, Cuma günü hazırladığı bir raporda; Grayscale’in Bitcoin Trust (GBTC) ürünü aracılığıyla dolaylı olarak Bitcoin’e yatırım yapmak isteyebileceklerini belirtti. Bünyesinden 295 Milyar dolardan fazla varlık bulunan şirketin raporu, yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini artırabilir.

Rapora göre Gugenheim Makro Fırsatlar Fonu, GBTC aracılığıyla net varlık değerinin %10 luk kısmıyla Bitcoin için yatırım riski arayabilir. Ayrıca fonun iştirakleri aracılığıyla bu yatırımı yapabileceği belirtildi. Gugenheim Partners tarafından düzenlenen raporda, Cayman Adaların’da bulunan ve buranın kanunlarına göre işlem gören tamamı kendilerine ait iştiraklerinden birini kullanarak bu yatırımı yapabilecekleri vurgulandı.

Kripto varlıkların her geçen gün yükselen bir varlık sınıfı olmasına dikkat çekilen raporda, en çok bilinen ve en önemli kripto para olarak Bitcoin’e özel bir önem verilmesi gerektiği ve yatırımın Bitcoin’e yapılabileceği belirtildi.

5 Milyar dolar net varlığa sahip olduğu düşünülen Fon’un, %10 luk kısmı olan 500 Milyon dolara kadar Bitcoin yatırımı yapabileceği düşünülüyor. 2017 ‘de yaşanan Bitcoin yükselişi sonrası bir çok firmanın varlık değeri Milyar dolarları aşmıştı. Bundan ders çıkaran şirketler bugünlerde popüler olan Bitcoin trenine binmek için çeşitli planlar yapıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu