Bitcoin

Walmart Haberi Bu Sefer Gerçek Oldu: 8.000 BTC ATM’si Geliyor

Walmart'a sessiz sedasız 200 BTC ATM'si yerleştirildi.

ABD’nin en büyük perakende mağazalarından birisi olarak bilinen Walmart, geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir haberle anılmıştı.

Walmart, Litecoin ile ortaklık gerçekleştirdiği haberlerinin paylaşılmasından sonra bunun doğru olmadığını açıkladı ve bu haberi yayanlara karşı dava açacağını ifade etti.

Litecoin haberi yalan çıksa da Walmart’ın kripto para sektörüne yönelik ilgisi şaşırtmadı.

Walmart, Bitcoin’e Kucak Açtı

Aktarılan son bilgilere göre, Walmart mağazalarının içerisine toplamda 200 Bitcoin ATM’i yerleştirildi.

ABD’nin çeşitli yerlerindeki mağazalara yerleştirilen ATM’lerin arkasındaki şirket ise CoinMe oldu. Pilot proje sadece 200 cihazı kapsıyor ancak asıl hedefin 8.000 Bitcoin ATM’si yerleştirmek olduğu vurgulanıyor.

Bloomberg tarafından aktarılan haberde sayı kesin olarak verilse de tarih kesin olarak verilmedi.

Coin ATM Radar tarafından aktarılan bilgilere göre ise ABD’nin çeşitli yerlerindeki mağazalarda ve benzin istasyonu gibi yerlerde 25.000’den fazla ATM var.

US Coinstar şirketi ise 33 eyalette 4.400 Bitcoin ATM’sine hizmet veriyor ve en büyük şirket konumunda. 25.000 ATM olmasına karşın uzun vadede tek bir girişimin bile 8.000 ATM’yi kullanıma açmak istemesi sektörün büyüme hızını göstermekte.

BitOoda CSO’su Sam Doctor konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin ATM’lerinin yeni bir teknoloji olmadığını ancak bunun her markette bulunabilir hale getirilerek ciddi bir etki yaşatabileceğini ifade etti.

Walmart’ın da bu konuda alanında öncü olduğu biliniyor ve şimdi Bitcoin devrimine katkı sağlamak için adım atmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu