binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinWarren Buffet Satışa Geçti! Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Warren Buffet Satışa Geçti! Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım devi Berkshire Hathaway, geçtiğimiz saatlerde çeyreklik bilançosunu duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ünlü yatırımcı ve milyarder Warren Buffet’in kurduğu yatırım devi Berkshire Hathaway, geçtiğimiz saatlerde son çeyrek bilanço raporunu açıkladı. Buffet’ın şirketinin hisse senedi ve diğer riskli varlıklarda satışa geçmesi herkesin dikkatini çekti.

2023 1. Çeyrek raporuna göre net pozisyonda 13.3 milyar dolarlık hisse satışı gerçekleştiren Berkshire, riskten kaçınmak için Amerikan tahvili ve nakit varlığını arttırdı. Bir çok yatırımcı, Buffet’ın hamlelerini Dünya ekonomisinin güncel seyrini analiz etmek için dikkatle takip ediyor.

92 yaşındaki ünlü milyarderin tercihleri, kendisinin ABD’de hisse senedi piyasasında düşüş beklediğini gösteriyor. Ülkede devam eden bankacılık krizi ve FED’in sıkı para politikasını beklenenden daha uzun sürdüreceğine dair oluşan sinyaller Buffet’ın kararlarını etkilemiş olabilir.

Hisseler Düşerse Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Lider kripto para birimi Bitcoin özellikle geçtiğimiz yaz aylarında hisse endeksi Nasdaq ile neredeyse birebir performans gösteriyordu. Günümüzde BTC ile endeks arasındaki korelasyon ise yaklaşık 0.40 oranında bulunuyor. Bu durum, Buffet’ın beklediği borsa düşüşü gerçekleştiği takdirde Bitcoin için olumsuz bir etki yaşatabilir.

Bloomberg analistlerinden Mike McGlone, hisse senedi piyasalarındaki bir düşüşün önceden BTC’de vuku bulabileceği uyarısını yaptı. McGlone’a göre doğası gereği daha riskli olan kripto paralar, bir kriz senaryosunda satışa daha müsait.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail