BitcoinHaberler

Warren Buffett Da Coronavirüsten Nasibini Aldı

Buffett, yatırım yaptığı hava yolu şirketlerinden aldığı 4 milyar dolarlık hisseyi elden çıkardığını duyurdu.

Dünyanın sayılı zenginlerinden Berkshire Hathaway’in yöneticisi Warren Buffett da coronavirüsten etkilenenler arasında yer alıyor. Bilindiği gibi dünyayı her anlamda derinden etkileyen pandemi sebebiyle uygulanan karantina önlemleri ulaşım sektörüne ve en çok da hava yolu şirketlerine darbe indirdi. Tabii bu durumdan sadece hava yolu şirketleri değil, bunlara yatırım yapan diğer büyük şirketler de etkilendi. Berkshire Hathaway de zarara uğrayan şirketlerden biri.

Şirketin kurucu CEO’su Warren Buffett; dün yaptığı açıklama ile American Airlines, United Airlines, Delta Airlines ve Southwest Airlines gibi hava yolu şirketlerinden aldığı 4 milyar dolarlık hisseyi elden çıkardığını duyurdu.

Berkshire Hathaway’in adı geçen şirketlere yaklaşık 8 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını ancak pandemi sebebiyle beklenen kazancı elde edemediğini belirten Buffett, zarar etme pahasına da olsa elindeki hisseleri satmak zorunda kaldığını ve söz konusu yatırımlar konusunda hatalı davrandığını dile getirdi. Edinilen bilgilere göre Buffett’ın yöneticilik koltuğunda oturduğu şirket, bu yılın ilk çeyreğinde 50 milyar dolara yakın zarar etti.

Hisselerini nakde çeviren ünlü milyarderin şu an sahip olduğu nakit miktarının 137 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Buffett’ın elindeki nakdi ne şekilde değerlendireceği henüz bilinmezken Morgan Creek Capital CEO’su Anthony Pompliano iğneleyici bir hesaplama yaptı ve ünlü milyarderin elindeki nakdin piyasadaki tüm Bitcoinleri almaya yetecek ölçüde olduğunu dile getirdi. Pompliano’nun söz konusu tweeti dikkat çekici nitelikte çünkü bilindiği gibi Buffett Bitcoin konusunda son derece sert bir tavra sahip. Öyle ki ünlü milyarder bir süre önce Bitcoin’i deniz kabuklarına benzetip son derece değersiz bir yatırım olduğundan bahsetmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu