BitcoinHaberlerWarren Buffet

Warren Buffett’dan Çarpıcı Bitcoin Açıklamaları Geldi!

Efsanevi yatırımcı Warren Buffett, Bitcoin'e eleştirel yaklaşmaya devam ediyor. İşte Buffett'ın BTC ile ilgili açıklamaları...

Bitcoin son yıllarda geleneksel finans ve yatırım dünyasında giderek daha fazla benimsenmeye başlandı fakat Warren Buffett BTC’ye olan şüpheci yaklaşımını sürdürüyor.

“Bitcoin’in Bir Şey Üretmeyeceğinden Eminim”

Berkshire Hathaway yıllık hissedar toplantısında konuşan Buffett, herhangi bir somut bir şey üretmediği için BTC’nin üretken bir varlık olmadığını söyledi. Toplum içinde BTC’ye olan yaklaşımda bir değişim olsa da Buffett halen BTC satın almayacağını belirtti:

“Önümüzdeki yıl, beş yıl sonra, on yıl sonra yükseleceğini ya da düşeceğini bilmiyorum. Ancak herhangi bir şey üretmeyeceğinden eminim. Bitcoin’in kendine ait bir büyüsü var ve insanlar birçok şeyi büyülü olarak değerlendirir.”

Bilindiği üzere BTC savunucuları bu kripto paranın pasif bir varlık olduğunu ve yatırımcıların uzun süre bekleyerek fiyatın artacağını umması gerektiğini söylerler. Buffett bu konuyla ilgili olarak BTC için ‘kimsenin’ short pozisyonunda olmadığını ve herkesin uzun vadeli yatırımcı olduğunu söyledi.

“Dünyadaki Tüm BTC’ler İçin 25 Dolar Vermem”

Buffett, değer üreten diğer varlıklar ile karşılaştırarak Bitcoin’in neden değersiz olduğunu düşündüğünü açıkladı:

“Eğer bana şimdi %1 faiz ile ABD’deki tüm tarım alanları için 25 milyar dolar ödememi isterseniz size hemen bu öğleden sonra bir çek yazabilirim. 25 milyar dolarlık yatırımım ile artık tarım alanlarının %1’ine sahibim. Bu ülkedeki tüm apartman dairelerinin %1’i için 25 milyar dolar daha isterseniz size bir çek daha yazarım, bu çok basit.

Bununla birlikte dünyadaki tüm Bitcoin’lere sahip olduğunuzu söylerseniz ve 25 dolar karşılığında tümünü satın almamı teklif ederseniz bunu yapmam, çünkü BTC’ler ile ne yapacağım? Bir şekilde yeniden bir başkasına satmam gerekecektir. Bunun bir yararı olmaz. Apartman daireleri kira geliri üretir ve tarım alanları da gıda üretimi yapar.”

BTC farklı fonksiyonlar görebildiği için yatırımcılar yıllardır BTC’ye nasıl değer atfedileceğini tartışıyor. Batı piyasalarında bu kripto para bir yatırım varlığı olarak görülürken diğer insanlar ise dijital nakit para olarak bu kripto parada büyük potansiyel görüyor.

Elinde 20 dolar tutarak açıklama yapan Warren Buffett bu konuyu şöyle değerlendirdi:

“Varlıkların bir değere sahip olması için birilerine bir şey getirmesi gerekir. Ve kabul edilen sadece bir para birimi vardır. Her türlü şeyi uydurabilirsiniz. Biz Berkshire coinleri diye bir para birimi uydurabiliriz. Ancak günün sonunda para budur. ABD hükümetinin Berkshire coinlerinin kendi para birimlerinin yerini almasına izin vermek için herhangi bir sebep de bulunmuyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
13 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Aslan

Özür dileyerek ben bu söyleme kıçımla güldüm, bitcoin bana göre yüzyılın buluşudur. Ve sonrasında diğer önemli ve sorun çözen yapılmamışı yapan cryptolarda keza öyle, birolwri şu an çıkmasını istemiyor.Biz bu oyunları daha önce çok gördük.

Anonim

Bitcoin yüzyılın buluşu değildir. Bitcoinin arkasında ki teknoloji yüzyılın buluşudur. Yani bitcoini bitcoin yapan blockchain teknolojisidir.

Serkan

Saygisizlik Boyle olur millet buruya yatirim yapmis, bir gebermedi gitti ibina.

ffü

dünyada bunun gibi çok gereksiz zengin var.btc bikere matematiğe dayanıyor dolar dediğin güvene.buffetın amacı belli piyasayı vurmak başka bişi değil

Anonim

Budala herif elindeki parayla ne yapıcaksan btc ile de onu yapacaksın, zamanında millet 2000 adet verip bir pizza alırken de bu ahmak gibi düşünüyordu..

Anonim

10000 btcye pizza aldi dostum yanlisin var

Ali

Çok mantıklı açıklamalar fakat altın için de benzer düşüncelere sahip. Ayrıca kağıt paralar da birşey üretmiyor. Altın, kağıt ya da sanal paralar sadece değişim aracıdır. Bitcoin ve kripto paralar da benzer işlev amacıyla çıkarıldılar.

Anonim

Hahaha doları kurtarmak için şov yapıyor bunak.

Anonim

İt ürür kervan yürür

Anonim

Laaan totoş market hac mı 2 trılyon dolar senin 25 nemi kalmış btc sen oluyorsun da çemkiriyorsun başka yerde havla her zaman teklonoji kazanmıştır bunak

Anonim

Bu bunakların sonu gelecek yakındır

Anonim

Haberi paylaşanın taaa

Anonim

Haneri paylasanla ne alaka adamın kendine sovsene mal


Başa dön tuşu