BitcoinHaberler

Warren Buffett’ın Sağ Kolu Charlie Munger Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu!

Warren Buffett'ın sağ kolu Charlie Munger, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği açıklamasında Bitcoin hakkında konuştu.

Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, şirketin Omaha’da gerçekleştirdiği yıllık hissedar toplantısında Bitcoin (BTC) hakkında konuştu.

Charlie Munger: “Bitcoin Büyük Olasılıkla Sıfıra Düşecek”

Munger dünyanın en büyük kripto parasının değerinin “büyük olasılıkla” sıfıra düşeceğini söyledi.

Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett aynı toplantıda yaptığı açıklamasına Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda yükselip düşeceğini bilmediğini fakat bu varlığın hiçbir şey üretmediğinden emin olduğunu söylemişti. 91 yaşındaki efsanevi yatırımcının toplam servetinin 124.3 milyar dolar seviyesinde olduğu tahmin ediliyor.

Buffett ayrıca yaptığı açıklamasında dünyadaki tüm BTC’ler için 25 dolar bile ödemeyeceğini söylemişti. Tarihin en ünlü yatırımcılarından biri olan Buffett, BTC’nin ABD doları karşısında şansı olmadığını iddia etmişti.

İlgili Haber
Warren Buffett'dan Çarpıcı Bitcoin Açıklamaları Geldi!

Munger BTC’yi ‘Aptal’ ve ‘Kötücül’ Olarak Niteledi

Buffett’ın sağ kolu Munger ise dünyanın en büyük kripto parasını eleştirirken daha da sert davrandı ve BTC’yi “aptal” ve “kötü” olarak tanımladı. Ünlü milyarder BTC’nin ABD Merkez Bankası’na zarar verdiğini ve ABD’nin de “buna ihtiyacı olduğunu” söyledi. Şubat ayında yaptığı açıklamasında ise Munger, BTC’yi bir zührevi hastalığa benzetmişti.

Buffett ayrıca Wall Street’i piyasayı bir “kumar salonuna” çevirdiği için sert bir şekilde eleştirdi. Buffett’a göre finansal endüstri, yatırımcıları riskli davranışlara teşvik ediyor. Buna ek olarak Berkshire Hathaway yılın ilk çeyreğinde yaşanan büyük düzeltme sırasında 51.1 milyar dolarlık hisse senedi satın almıştı. Şirketin hisse senedi portföyü şu sıralar 390 milyar dolar civarında seyrediyor.

Özellikle yaşlı neslin kripto para piyasasına çok da sıcak bakmadığı görülüyor. Ancak yeni gelen neslin kripto para piyasasını benimsemesiyle oluşacak jenerasyon değişikliği, kripto paraların her geçen gün daha da hayatımıza gireceğini gözler önüne seriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
ByBeN

Pamukluk

Anonim

OUHAHAHSAHASHSAHHDHASD YA ALLAHIN MORUĞ

Anonim

Ölmediniz gitti hhhıımmıınaa

Aslan

Siktirsin!!! bunlar korkunun ayak sesleri.


Başa dön tuşu