binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinWeb3 Projesi Lens Protokol'ün Geliştiricisi Olan Lens Lab Önemli Bir Güncelleme Duyurusu...

Web3 Projesi Lens Protokol’ün Geliştiricisi Olan Lens Lab Önemli Bir Güncelleme Duyurusu Yaptı!

Lens Protokolü'nün geliştiricisi Lens Lab, Lens Network olarak bilinen kendi EVM uyumlu Katman 2 ağını geliştirmeyi planladığını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Web3 projesi Avara’nın önemli bir bileşeni ve sosyal grafik Lens Protokolü’nün temel geliştiricisi olan Lens Lab, Lens Network olarak bilinen kendi EVM uyumlu Katman 2 ağını geliştirmeyi planladığını duyurdu.

Lens Protocol, ZK Stack Destekli Validium Zinciri Planını Açıkladı

Lens Network, zkSync’in Katman 2 geliştirme yığını ZK Stack kullanılarak geliştirilen EVM uyumlu bir Validium zinciri olacak.

Lens Network’e geçiş üç aşamada gerçekleştirilecek:

Ethereum üzerinde bir Validium zinciri ile başlayarak, ardından bir veri kullanılabilirliği sağlayıcısının tanıtılması ve son olarak işlemler üzerindeki güvenliği ve kullanıcı kontrolünü artırmak için Volition’ın entegre edilmesi.

Validium ve Volition, sıfır bilgi (ZK) kanıtlarını kullanan blok zinciri ölçeklendirme çözümleridir, ancak farklı güvenlik varsayımları altında çalışırlar.

“Lens Network, Validium ve Volition’ı Ethereum üzerindeki ZK Yığını ile birleştiren hibrit bir mimari oluşturuyor. Bu sadece ölçeklendirmekle kalmayacak, aynı zamanda interneti daha açık ve adil hale getirecek.” dedi Avara’nın kurucusu Stani Kulechov.

Proje şimdiye kadar işlemleri gerçekleştirmek için Polygon POS zincirini kullanmış ve daha önce Momoka adlı kendi ölçeklendirme çözümünü geliştirmişti.

İlgili Haber  Büyük Gün Geldi: Çarşamba Günü Bitcoin ile İlgili Çok Önemli Veri Açıklanacak!

Lens, bireyler ve varlıklar arasındaki bağlantıların ve ilişkilerin merkezi olmayan ve kullanıcıya ait bir haritasını ifade eden bir sosyal grafik olarak tanımlanmaktadır.

Kullanıcı profili olarak hizmet veren NFT’ler, kullanıcıların ekosistemi içindeki merkezi olmayan uygulamalarla etkileşime girmesine olanak tanır. Lens tabanlı dapp’lerin tasarımı, herhangi bir varlığın içerik üzerinde kontrol sahibi olmasını engeller.

Lens Ağı, Lens kullanıcıları için merkezi bir merkez görevi görecek olan Lens Protokolünün yeni bir sürümünü destekleyecek.

Bu merkez, diğer EVM ve EVM olmayan blok zincirleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olacak ve Lens ekosisteminin çok yönlülüğünü ve faydasını daha da artıracak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail