Haberler

Windows Kullanıcıları Bu Haberi Okumayı Ertelememeli: Kobe Bryant’ın Fotoğrafını Kullandılar!

Resmi Microsoft Security Intelligence, Twitter hesabından bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada Kobe Bryant’ın helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin hemen ardından bazı siber saldırganların kripto para madenciliği ile Windows kullanıcılarını hedef tahtasına koydukları öğrenildi. Microsoft Security Intelligence, Kobe Bryant’ın altta görebileceğiniz fotoğrafını bilgisayara kaydetmeniz durumunda eğer Windows işletim sistemli bir bilgisayar kullanıyor iseniz madencilik yazılımı ve kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza bu resimle beraber geleceğinden söz etti.

Kısa süre önce hayatını 41 yaşında daha genç yaşında kaybeden Bryant’ın bile bu tür eylemler için kullanılması siber saldırganların ne kadar acımasız ve vicdansız olduklarının bir göstergesi… Zira bugüne kadar çok sayıda kişiyi hedef alan bu siber saldırganlar çoğu zaman madencilik gibi bir takım para kazanma yöntemlerini tercih ediyorlar ancak bunu kendi bilgisayarlarından değil, farkında olmayan Windows kullanıcılarının bilgisayarlarında gerçekleştiriyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu