coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerWintermute Hacki Yeniden Simüle Edildi!

Wintermute Hacki Yeniden Simüle Edildi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hong Kong merkezli blockchain teknoloji şirketlerinden Amber Group, geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayan Wintermute’a dair bir çalışma yaptı.

Amber Group yazılımcıları, Wintermute platformunun uğradığı saldırıyı yeniden simüle etti. Simülasyonun sonucunda, platformda önemli güvenlik açıkları tespit edildi.

Yazılımcılar, Wintermute platformunun önemli cüzdanlarına sadece bir Apple MacBook ile 48 saat içinde ulaştı. Amber Group, yapılan çalışmayı Twitter hesabından duyurdu.

“Wintermute platformunda olan saldırıyı yeniden canlandırdık. Güvenlik açıklarını tespit ettik. Platformun özel anahtarlarına sadece bir MacBook ile 48 saat içinde ulaştık.”

Wintermute gibi büyük bir platformun özel anahtarlarının normal bir laptop ile kırılabilmesi, kripto topluluğunda büyük yankı buldu.

Wintermute Nedir? Neler Yaşandı?

Wintermute, önde gelen DeFi ve kripto para borsalarına likidite hizmeti sağlayan bir girişimdir. Wintermute başta Binance, Huobi ve FTX olmak üzere bir çok önde gelen kripto platformuna likidite sağlıyor.

Siber hırsızlar, yaklaşık 2 hafta önce Wintermute platformuna bir saldırı düzenledi. Hackerlar, platformdan yaklaşık 160 milyon dolar değerinde kripto parayı kendi zimmetine geçirdi. Çalınan kripto paraların 90 farklı altcoin çeşidinden oluştuğu platform yöneticileri tarafından açıklandı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, hackerların Profanity’de (bir Ethereum adres üretim aracı) gerçekleşen bir hata nedeniyle gerçekleştiğini düşündüğünü belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail