HaberlerKripto Para

Wormhole Hacklendi,120.000 Ethereum (ETH) Çalındı! İşte Detaylar

Wormhole hacki DeFi çevrelerinde paniğe neden oldu.

Etherum, Solana ve daha fazla zinciri birbirine bağlayan popüler blok zincir köprüsü Wormhole hacklendi.

Proje resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada hack olayını araştırdıklarını ve köprünün şuanda kapalı olduğunu doğruladı.

Kayıp Büyük

Söz konusu saldırının büyüklüğünün 326 milyon dolar olduğunu ifade ediliyor.

Zincir içi hareketleri inceleyen analistler, çalınana 250 milyon dolar değerinde 80.000 Ethereum işlemi tespit ederken, Solana tarafında da 40.000 ETH’lik istismar olduğu belirlendi. Şimdiye kadar elde edilen bilgiler 120.000 Ethereum’un çalındığını gösterirken, gözler Wormhole ekibinden gelecek resmi açıklamaya çevrildi.

Ekip kısa süre önce son durumla ilgili bir güncelleme paylaşacaklarını belirtti.

10 Milyon Dolarlık Ödül

Paradigma güvenlik araştırmacısı “samczsun” son paylaşımında, Wormhole ekibinin istismarcının Ethereum ağındaki adresine ulaştığını ve fonları iade etmesi için 10 milyon dolarlık bir ödül teklif ettiğini belirtti.

Paniğe Neden Oldu

Söz konusu hack DeFi çevrelerinde bir paniğe neden oldu. Zira çapraz blok zincir köprüleri ETH’yi sözleşmeye kilitleyerek, köprülü zincirde paralel bir varlık yayınlar.

Wormhole tarafından verilen ETH, Ethereum ana zincirine geri bağlanamazsa Solana ve diğer borç verme protokollerinde nasıl sonuçlar doğacağı belirsizliğini koruyor.

Vitalik Buterin Ocak ayında çapraz köprülerin riskleri konusunda bir makale yayınlamıştı.

Güncelleme 01:43

Wormhole ekibi kısa süre önce yaptığı güncellemede saldırının boyutunun 120.000 ETH olduğunu doğruladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“ETH’nin 1:1 oranında desteklendiğinden emin olmak için önümüzdeki saatlerde ETH eklenecektir. Daha fazla detay yakında gelecek.

Ağı hızlı bir şekilde geri almak için çalışıyoruz. Sabrınız için teşekkürler.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu