XRP

XRP Davası İle İlgili Uzman Açıklaması: Ripple’ı ve XRP Yatırımcılarını Ne Bekliyor?

Ünlü Avukat Jeremy Hogan, XRP davasının nasıl sonuçlanabileceğini yorumladı.

Ripple ve SEC arasındaki davanın ilk duruşması 22 Şubat 2021 tarihinde görülecek. XRP fiyatı davanın açılması ile birlikte sert bir darbe alsa da daha sonra toparlanmalar sergilemeyi başardı. Davanın nasıl devam edeceği ve bununla ilgili çıkacak kararlar ise XRP ile ilgili her şeyi değiştirebilir.

İlgili Haber
Ripple CEO'sundan XRP Davasıyla İlgili İddialı Açıklamalar!

XRP Davasının Gidişatı Nasıl Olacak?

ABD merkezli Hogan & Hogan hukuk firmasının deneyimli menkul kıymet avukatı Jeremy Hogan ise son videosunda bu durumla ilgili konuştu. Hogan’a göre 22 Şubat tarihinde neler olabileceği aslında az çok belli. Hogan davanın gidişatı ile ilgili 4 farklı senaryo ortaya koydu. Bunun öncesindeki “keşfin bitiş tarihi” dönemi ise oldukça kritik.

Ünlü avukat bu tarihte iki tarafın da birbirlerinden farklı evraklar isteyip birbirlerine farklı sorular yönelteceğini vurguladı.

Bu da davanın nasıl devam edeceğinin somut bir kanıtı olacak. Hogan, SEC’nin Ripple’dan isteyeceği ICO evrakları, satış belgeleri ve buna benzer dokümanların temin edilmesinin en az 9 ay süreceğini düşünüyor. Yani asıl dava 9 ay sonra, Eylül 2021 tarihinde başlayabilir.

XRP Davası İle İlgili 4 Senaryo

Hogan davanın devam edebileceği dört olası senaryoyu ise şu şekilde açıkladı:

  1. Keşif aşamasında iki taraf da güçlü ve zayıf yönlerini anlayıp anlaşma yoluna gider. Yeni SEC Başkanının eski döneme ait davayı devam ettirmek istememesi, davanın 2021 bitmeden anlaşma yoluyla bitmesini sağlar.
  2. Davada anlaşmaya varılır ancak arabuluculuk yolu tercih edilir. Bu sürecin sonunda anlaşmaya varılacağı kesin olarak görülebilir. Eğer ilk duruşma sonrasında arabulucuk yolunun seçildiği belirtilirse daha fazla XRP almak yararınıza olabilir.
  3. Anlaşmaya varılmaz ve “dispositio motion” yani tevdi niteliğinde dava yoluna gidilir. Bu dava bütün gidişatı belirleyecektir ve bunun 2021 sonunda tamamlanması mümkün.
  4. En uzun senaryoda ise bir taraf kaybeder ve kaybeden taraf temyize gider. Davanın tamamen bitmesi 2023 yılının ortalarına kadar sürebilir.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
6 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Trader

XRP, NASDAQ’a girebilir. Dava sonuçlandıktan sonra tüm coinleri etkileyen büyük bir değişim olabilir. Bu ufak ama düşünülmesi gerekli bir ihtimal.

ÇETİN KÖYLÜ

SEC DAVAYI GERİ CEKECEK

ÇETİN KÖYLÜ

Dava devam ederse,amerika nın prestiji sarsılır.

Anonim

Sebep ne

Anonim

Seç Davayı neden geri çekecek ve dava devam ederse neden Amerika’nın prestiji sarsilir

Gursel

Belli bir mikdar ekonomik ceza kesilir xrp yoluna nerde kalmışsa oradan devam eder iki tarafta xrp alt yapısı olan bir coin olduğunu göz önüne alacaktır


Başa dön tuşu