Kripto ParaXRP

XRP Davasına Ripple’dan Hamle, Bu Hamle XRP Fiyatına Olumlu Etki Edebilir

Dava sürerken Ripple mahkemeye yeni itirazlar sundu.

XRP bir şirket tarafından yönetildiği ve diğer kripto paralar gibi merkeziyetsiz bir yapıya sahip olmadığı için sık sık eleştiriliyor. Ripple şirketinin bünyesinde olduğu için birçok güvenlik ihlali ya da para kaybedip mağdur olan çoğu kişi Ripple şirketini dava ediyor ve şirket onlarca dava ile karşı karşıya kalmış durumda. Şirketin manipülasyon yapmasından güvenlik açığı barındırmasına kadar birçok davada Ripple’ın adı geçiyor.

En son açılan güvenlik sınıflandırılması davası sürerken XRP’nin menkul kıymet olarak kabul görüp görmeyeceği konusu hala netlik kazanmış değil. Bu durum en çok Ripple’ın başını ağrıtıyor.

Ripple Kendini Savundu

Ripple’ın iddiasına göre XRP’nin herhangi bir güvenlik açığı yok. Buna rağmen şirketi dava eden yatırımcılar Ripple’a göre dava açmak için geç kaldılar ya da zaman aşımının farkında değiller.

Davacılar XRP’nin güvenlik sorunları olduğunu iddia ederken Ripple’ın XRP’nin kontrolünün kendilerinde olmadığını dile getirmesi yeni tartışmalara yol açacak gibi duruyor.

Davaya itiraz eden şirket XRP’nin menkul kıymet olmadığı bilgisini Kaliforniya Bölge Mahkemesi’ne sundu. Şirkete göre söz konusu kripto para menkul kıymet sayılsa bile XRP satışları 2013 yılında başladı ve bu durumda 3 yıllık zaman aşımı kuralı göz önünde bulundurulursa dava düşürülmeli. Böyle bir karar alınması durumunda da XRP fiyatlarında ciddi bir yükseliş görülebilir.

Son zamanlarda bu gibi birçok dava ile gündeme gelen Ripple, hakkında bu davalar eğer düşerse derin bir nefes alabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu