XRP

XRP Davasında Anlaşma Sağlandı mı? Mike Novogratz Yorumladı

Mike Novogratz'ın son yorumu, Ripple davasında anlaşma sağlanmış olabileceğini düşündürüyor.

Kripto para piyasasının en ünlü isimlerinden olan Bitcoin (BTC) yatırımcısı Mike Novogratz, Ripple davası hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Mike Novogratz, devam eden XRP rallisinin aslında Ripple davasında anlaşmaya varılmış olabileceğine işaret ettiğini vurguladı.

Ripple Anlaşması Ufukta Göründü mü?

Ripple şirketinin hisselerinin bazı piyasalarda işlem gördüğünü ve toplam değerin 2 – 3 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirten Novogratz, bunun XRP fiyatı ile uyuşmadığını vurguladı.

XRP’nin son rallisi ile 1,40 dolar üzerine çıkan fiyatı, Novogratz’a göre Ripple’ın şu an kilit altında tuttuğu fonların toplam değerinin 70 milyar doların üzerine çıkmasını sağladı. Bir fiyatlamanın yanlış olduğunu vurgulayan Novogratz, XRP fiyatı yüksekken hisse fiyatının çok düşük olduğunu belirtti. Ünlü isme göre XRP fiyatı, Ripple davasında anlaşma sağlandığı haberi ile artmış olabilir. Ancak böyle bir durumda Ripple hisselerinin değeri çok düşük kalıyor.

Novogratz bu konuda sadece ortaya bir laf atsa da buna uzman bir isimden yanıt geldi. Ripple yatırımcısı ve blockchain araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou, Ripple’ın bu kadar XRP’ye sahip olmadığını belirtti.

Leonidas’ın aktardığı bilgilere göre Ripple yönetiminde 62 milyar dolar değerinde kilitli token var. Ancak SEC’nin Ripple’a tam olarak bu sebepten dava açması, şirketin XRP satışı yapmasının önüne geçip bunu engelleyebilir. Bu da davada anlaşma sağlanması gibi bir durumun söz konusu olmayabileceğine işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu