AnalizKripto Para

XRP Fiyatı Ve Bitcoin Fiyatı Düşüyor – Fiyatlar Yükselmenin Eşiğine Gelemiyor!

Kripto para birimi fiyatları bir türlü yükselemiyor ve fiyatlar sürekli olarak düşüyor.

Kripto para birimi fiyatlarının 5 gün içerisinde rekor düzeyde düştüğünü artık tüm kripto para birimi yatırımcıları biliyor. Fiyatlar sürekli olarak geriliyor ve yatırımcılar bu fiyat düşüşlerinin artık bir son bulmasını ve bundan sonrası için kendi kararlarını daha rahat verebilmeyi istiyorlar. Bitcoin fiyatının giderek daha fazla düşüş yaşadığı ve yatırımcıların bu fiyat düşüşlerinden ötürü çok fazla kararsız kaldıkları bilinmekte. Bitcoin güncel fiyatı 8.000 dolarda iken, XRP fiyatı ise 0.24 dolarda.

Her iki kripto paranın değeri çok düştü, %20’ler düşüş oranlarının daha önce görüldüğü ancak kısa vadede görülmemiş bir düşüş olarak tarihe geçti. Kripto para birimi yatırımcıları fiyatların yükselip yükselmeyecek olduğu hakkında düşünürken, bazı yatırımcılar ise bu düşüşleri bir fırsata çevirip çeviremeyeceklerine karar verdiler.

Kripto para piyasasında düşük varlığa sahip hiçbir kripto para yatırımcısı düşüşlerden kazanç elde etmeyi değil, mümkün olan en uzun vadede en fazla ne kadar kazanabilecek olduğuna yönelik hareketler ile piyasayı takip etmeli. Bu düşüşler sıradan kripto para birimi yatırımcıları için bir fayda sağlamıyor, tam tersine daha büyük sorunlar yaratıyor ve kripto para yatırımcılarının sorunlar yaşamasına neden olabiliyor.

XRP fiyatındaki düşüş yatırımcıları korkuttu

0.33 dolardan 0.24 dolara düşen XRP fiyatının yatırımcıları kısa süre içerisinde korkutması normal bir gelişme oldu. Bitcoin fiyatındaki değer kaybından hemen kısa süre sonra altcoin değeri rekor düzeyde düştü ve yatırımcılar sorunlar ile karşı karşıya kaldılar. Bitcoin fiyatının düşmesi sonrasında XRP’yi 0.24 dolardan alım yapıp yapmamak konusunda karar veremeyen çok fazla kripto para yatırımcısı ise fiyatın daha fazla düşebilecek olduğundan endişe etse de bu seviyeden kısa ve orta vadeli XRP satın alanların sayısı son 5 gün içerisinde çok fazla olmasa da normal düzeyde.

XRP güncel fiyatı 0.24 dolardan kendisine alıcı ve satıcılar aramaya devam ederken, Bitcoin fiyatındaki gelişmeye göre XRP fiyatının bir anda düşüş eğilimleri tam tersine dönebilir ve 0.48 dolar rekoruna tekrar yükseliş rallisi ile beklenmedik bir kısa süre içerisinde çıkabilir. Bitcoin kadar önemli olan XRP’nin fiyatı son zamanlarda yatırımcıların sürekli takip ettiği altcoin fiyatları arasında yer alıyor.

Bitcoin fiyatı 8.000 dolardan orta ve uzun vadede iyi olabilir

Bitcoin satın almak isteyen kripto para birimi yatırımcıları orta ve uzun vadede yatırımlarını BTC’den yana yapabilirler. Kripto para birimi piyasasındaki son gelişmeler pazarda daha büyük düşüşlerin olabileceği gibi yükselişlerin olabileceğine işaret etmekte ve uzmanlar net olarak bu konuda görüş bildirmiyorlar. Bitcoin için kısa vadeli yatırımlarda eğer fiyat yükseliş rallisi yaşarsa ve tekrar 10.000 dolar seviyesine yükselirse mümkün olabilir ancak bugün ve yarın yaşanacak haftasonu gelişmeleri iyi izlenerek yatırım yapılması daha gerçekçi fiyat değerleri açısından önemli olabilir. Bitcoin haftanın son 2 günü genellikle 1.000 dolar değer kazandığı olduğu için yine aynı oyunun oynanması söz konusu olabilir ve bunu 2 gün boyunca izlemeden öğrenmek mümkün değil.

*Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilen güncel kripto para analizleri ve Bitcoin analizi içerikleri herhangi bir yatırım önerisi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu