blank
XRP

XRP Fiyatı 0,60 Dolara Değdi: XRP Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

XRP fiyatı yeniden yükselişe geçerek yatırımcıları heyecanlandırdı.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatı geçtiğimiz günlerde ya yatay ya da düşüş odaklı seyretti. Kripto para piyasasının genel olarak düşüş yaşadığı bir dönemde neredeyse aylardır düşen XRP’nin yükselişi ise dikkatlerden kaçmadı. XRP fiyatı, 22 Mart tarihinde uzun süreden sonra ilk defa 0,60 dolar seviyesine kadar yükseldi.

XRP Fiyatı Yeniden 0,60 Doları Gördü

Binance üzerinde XRP’nin en son bu seviyeye ulaştığı tarihin 23 Şubat olduğu görülmekte. XRP, yılın başından bu yana %168 yükseliş elde etti ve aslında yaşadığı onca olaya rağmen iyi bir performans ortaya koydu. XRP fiyatının bir süre yatay seyretmesinden sonra şimdi yaşadığı yükselişin temel sebebi ise davadaki son gelişmeler olarak biliniyor.

Ripple ve SEC davasına bakan Yargıç Sarah Netburn, XRP’nin aslında kullanıma sahip olan bir token olduğunu belirterek durumu bir anda XRP lehine döndürdü. SEC’nin iddianamesinde XRP’nin hiçbir kullanıma sahip olmadığı ve yatırımcıların bunu sadece kazanç beklentisi ile aldığı vurgulanıyordu. Netburn’ün son açıklaması ise XRP yatırımcılarının umutlarını arttırdı.

Şimdi ise yatırımcılar borsaların XRP listelemesi yüzünden mağdur edilmeyeceği haberleri ile XRP’nin borsalarda yeniden listelenmesi için çalışma başlattı. Bu çalışmalara TechCrunch kurucusu Michael Arrington’ın bile destek verdiği görülüyor. XRP yatırımcıları tek bir borsada bile XRP’yi yeniden listeletebilirse bu durum XRP fiyatının 0,60 dolar seviyesinin bile üzerine çıkıp rekor kırmasını sağlayabilir.

XRP, basın saati itibarıyla ise 0,57 dolardan işlem görmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu