XRP

XRP Fiyatı Ripple’dan Ne Kadar Etkileniyor? Fiyat Ne Olacak? Analistler İkiye Ayrılmış Durumda

Analistler ikiye bölünmüş durumda. Bazıları XRP konusunda son derece umutluyken bazıları çok da iyimser bir tavır çizemiyor. İşte analistleri ikiye ayıran konular...

XRP bilindiği gibi Ripple şirketinin kripto parası. Madenciliği yapılamıyor ve diğer kripto paralardan farklı olarak bir şirket bünyesinde hizmet veriyor. Şirket her ay yaptığı XRP arzları ile piyasayı adeta ikiye ayırıyor. Bir grup yatırımcı bu durumlara isyan edip XRP fiyatı sıfır dolara düşecek derken bir kısım ile XRP fiyatının yükseleceğini düşünüyor.

Son zamanlarda ise yatırımcısına ciddi zararlar ettiren XRP hakkında “menkul kıymet mi yoksa değil mi?” davasının sonuçlanmamasının etkileri yaşanıyor.

Kurumsal tarafta ise Ripple’la ilgili davanın askıda kalmış olması bir yana şirketin 300’ü aşkın ortaklık girişimi ve farklı platformlarda kendisine yer buluşuyla değerine değer katıyor oluşu ve en son Forbes dergisinin şirketi en başarılı iş yerleri içerisinde göstermesiyle her geçen gün daha da gözde hale geliyor.

Kurumsal taraf ve Ripple ortakları her ne kadar Ripple ve XRP ile ilgili olumlu konuşsa da, yatırımcıların şirketin yaptığı toplu XRP satışlarına tepkileri devam ediyor. Ancak son fiyat yükselişlerinden sonra yatırımcı kanadını da bir nebze mutlu eden XRP 0,235 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber
Ripple'a Tepkiler Bir Anda Azaldı: XRP Güven Kazandı

Analistler Ne Diyor?

Analist kanadında ise; Twitter’da paylaştığı bir yorumda XRP’nin az bir süre sonra 0,30 doları tekrar test etmesini beklediğini dile getiren GalaxyBTC’nin yanı sıra tanınmış bir analist olan CryptoBull da bu yıl boyunca XRP’de yükselişi gösteren birtakım veriler paylaştı.

Yakın vadede şöyle bir durum var ki, eğer Ripple davayı kaybederse XRP yatırımcıları ve Ripple ile ortak olan şirketler bundan son derece olumsuz etkilenecekler. Hatta bazılarına göre davanın Ripple aleyhine sonuçlanması birçok yatırımcının sahip olduğu XRP’leri elden çıkarmasına yol açabilir. Bu da XRP fiyatlarında ciddi bir çöküşe neden olabilir.

Compound’un Genel Danışmanı Jake Chervisnky gibilerine göreyse söz konusu dava Ripple’ın lehine sonuçlansa dahi bu XRP fiyatlarına beklendiği gibi olumlu bir etki yapmayacak çünkü asıl sorun XRP’nin bir menkul değer olup olmadığı değil.

Analistleri ikiye bölmüş olan XRP fiyatı, bazı analistlere göre Ripple’ın hamleleri ile sıfır noktasına kadar gelecek şeklinde yorumlanırken, bazılarına göre ise Ripple’ın yaptığı büyük ortaklıklar sebebiyle yükselecek deniliyor.

Ancak yükseliş düşünenler bile çok umutlu olmayacak ki XRP’de sadece 0,30 dolar gibi tahminlerde bulunuyorlar. Bunların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini yakın zamanda bekleyip göreceğiz…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu