XRP

XRP İçin Her Şeyi Değiştirebilecek İddia: Fransa Merkez Bankası, Ripple İle Görüştü!

Fransa Merkez Bankası, kendi dijital parası için Ripple ile görüştü!

CPA Australia tarafından yayınlanan güncel bir rapora göre, Fransa Merkez Bankası kendi dijital para birimi için Ripple ve XRP’yi düşünmüş olabilir. Merkez bankasının dijital euroyu geliştirme ve piyasaya sürme konusunda Ripple ve XRP alternatifini düşünüp blockchain devi ile iletişime bile geçtiği belirtildi

Dijital Euro, XRP Ağında mı Geliyor?

Dünya çapında 166.000 çalışana sahip olan ve 1886 yılından beri aktif olan CPA Australia, oldukça güvenilir bir kaynak olarak görülüyor. “Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler): Kapsamlı Bir Değerlendirme” adı altında bir rapor yayınlayan kurum, Fransa’yı da buna örnek olarak verdi. Fransa’nın kendi dijital parasını XRP ağında piyasaya sürebileceğinin belirtildiği raporda, en büyük iki kripto para biriminin de incelendiği ifade edildi. Bunlar tahmin edilebileceği gibi Bitcoin ve Ethereum oldu.

Buna rağmen yetkililerin özellikle Bitcoin’in volatilitesi ve Ethereum’un merkezsiz olması nedeniyle bunlardan vazgeçtikleri vurgulanıyor. Bu durum aslında XRP’nin merkezsiz olmadığı iddiasını da güçlendirmekte. Ethereum hiçbir şekilde kontrol edilemezken XRP ağının kontrol edilebilir şekilde tasarlanması, Fransa Merkez Bankası için alternatif yaratmış gibi gözüküyor.

İlgili raporda Fransa’nın aksine Avustralya hükümetinin ise kendi dijital para birimi için Ethereum topluluğunu tercih ettiği belirtiliyor. Özellikle Çin’in kendi dijital para birimini piyasaya sürmeye çok yaklaşması, durumu diğer ülkeler için de bir yarış haline getiriyor. Fransa’nın bunu XRP ağında gerçekleştirmesi ise XRP için her şeyi değiştirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu