XRP

XRP İçin Umut Bitmemiş Olabilir: RippleNet Üyesi, FED’in Pilot Programında!

RippleNet üyesi, FED'in pilot programına katılmayı başardı.

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davanın belirsizliğini hala yaşıyor. Ripple bu belirsizliği bile üzerinden atamamışken kısa süre önce şirkete yeni bir dava daha açıldı.

İlgili Haber
Ripple'a XRP Satışı Nedeniyle Yeni Bir Dava Açıldı!

XRP ve Ripple Ekosistemi İçin İyi Haber

Bütün bunlara rağmen XRP ve Ripple ekosistemi için umut tamamen bitmemiş olabilir. ABD Federal Rezerv tarafından düzenlenen bir pilot program, önemli bir RippleNet üyesine ev sahipliği yapıyor. ACI Worldwide, uzun süredir Ripple ekosisteminin bir üyesi. Şirket şimdi ise FED tarafından başlatılan yeni ödeme programının pilot sürecine dahil edildi. FedNow isimli program geleneksel ödeme sistemlerine kıyasla daha hızlı ve gerçek zamanlı para transferini hedefliyor.

Dubai merkezli LuLu borsasından da bu gelişmelerin sonrasında iyi haber verdi. Dubai’nin önde gelen kripto para borsalarından LuLu, RippleNet’e katıldı. Açılan davaya rağmen RippleNet’e daha fazla şirketin katılması kesinlikle olumlu. LuLu, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli transferlere aracılık edip BAE ve Hindistan arasında koridor oluşturacak.

Gerçek Zamanlı Ödeme Sistemi

FED tarafından yayınlanan bilgilere göre ise FED’in pilot programı bir hayli önemli. ABD içerisindeki bankaların sorunsuz ve saat sınırına takılmadan para transferi yapabilmesini hedefleyen program, en azından Ripple için olumlu. ACI Worldwide artık FedNow’ın gelişimine direkt katkı sağlayacak. Şirket şimdiden 20’den fazla gerçek zamanlı ödeme ağına sahip. ACI Worldwide’ın İngiltere’de de önemli bir yere sahip olduğu görülüyor. Şirketin Ripple altyapısını kullanması ise XRP için umudun kaybolmadığını gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu