HaberlerXRP

Ripple’a XRP Satışı Nedeniyle Yeni Bir Dava Açıldı!

Ripple'ın başı davalarla dertte.

Ripple SEC’ten sonra yeni dava ile karşı karşıya ve bu defa davayı açan SEC veya başka bir kurum değil. Dava “Tyler Toomey ve diğerleri” adı altında bir gruptan geldi.

Toomey ve diğerleri, XRP’nin Florida Menkul Kıymetler ve Yatırımcı Koruma Yasası’nı ihlal ettiği iddia ederek Ripple’a karşı 25 Ocakta toplu dava açtı.

SEC’in Ripple’a karşı açtığı davayı emsal gösteren davacılar, Ripple’ı kendilerine kayıtsız menkul kıymet satmakla suçladı.

Dava aynı zamanda Brad Garlinghouse’a da yöneltildi. Davacılar Garlinghouse’un üstün pazarlama yetenekleri ve yalan söyleme kabiliyetiyle alıcıların irade beyanını sakatladığını ifade etti. Davanın temel dayanağını oluşturan iddialar SEC’in davasındaki iddialar ile benzer özelikler gösteriyor.

Ripple yeni anlaşmalar ve atılımlar ile yoluna devam etmek istiyor ancak davalar ardı ardına gelirken yatırımcılar iyice tedirgin oluyor. Yakın zamanda başka bir bireysel yatırımcı da Coinbase’e XRP satışı nedeniyle dava açmıştı. Anlaşılan 2021 yılında Ripple ve davalarını konuşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haber
Son Dakika! Coinbase'e Yasadışı Ripple (XRP) Satışı Nedeniyle Dava Açıldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu