blank
BorsaHaberler

Son Dakika! Coinbase’e Yasadışı Ripple (XRP) Satışı Nedeniyle Dava Açıldı!

Coinbase'e XRP satışı nedeniyle dava açıldı!

Son dönemde  kripto dünyasının en önemli gündemi açılan davalar.

Son olarak dünyanın en büyük kripto borsalarından birisi olan Coinbase’e, yasa dışı XRP satışlarından komisyon aldığı iddiasıyla dava açıldı. Bildiğiniz üzere Coinbase ABD merkezli bir borsa ve ABD’deki düzenleyicilerden gelecek yaptırımlara karşı son derece titiz hareket ediyor.

Bu defa dava SEC’ten değil bireysel bir davacıdan geldi. Davacı Thomas Sandoval, bugün açtığı dava ile ABD kripto para borsasının XRP’nin ABD menkul kıymet yasası kapsamında bir menkul kıymet olmadığını bildiğini ancak coini müşterilerine sunmaya ve bu ticaretten komisyon almaya devam ettiğini iddia ediyor. Thomas’a göre bu durum aynı zamanda haksız rekabet oluşturuyor.

Bildiğiniz üzere Coinbase yakın bir zamanda halka arzını tamamlayacak ve ABD borsalarında listelenmeye başlayacaktı. Davanın tam da bu süreçte gelmesi dikkate değer.

Coinbase, SEC tarafından XPR’ye dava açılmasını gerekçe göstererek XRP’yi “delist” etmişti. Bakalım “delist” etmek tek başına Coinbase’i kurtarmaya yetecek mi ?

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu