HaberlerSolanaXRP

XRP, Solana’yı (SOL) Solladı!

XRP, Solana'nın yaşadığı son ağ kesintisi sonrası 7.liğe yükselerek "Ethereum katili"ni geçmeyi başardı.

Kripto katliamının ortasında gelen Solana ağ sorunu, geçen hafta sonu Solana ağının çevrimdışı olmasına yol açtı. Solana Kurucusu Anatoly Yakovenko, “botların yinelenen TX’ler gönderdiğini” ve bu nedenle ağın yavaşlamasına ve işlemlerin başarısız olmasına neden olduğunu belirtti. Tüm bunların ardından XRP, SOL’u sollamayı başararak CoinMarketCap’in kripto listesinde 7.liğe yerleşti!

Bitcoin altı ayın en düşük seviyesine inerken diğer coinler de ciddi zararlar gördü. An itibarı ile piyasa yine kırmızıya boyanmış durumda. Perşembe günü erken saatlerde 144 dolardan işlem görmekte olan olan Solana (SOL) da bu düşüşten nasibini aldı ve 87 dolardan işlem görüyor.

Solana şu anda en büyük 20 kripto para birimi arasında en büyük kaybeden ve son 24 saatteki değerinden %10 daha geride olan altcoin olarak karşımıza çıkıyor.

SOL şu anda 259.96 dolar ile kasım ayındaki zirvesinden %68.3’lük bir oranla daha geride işlem görüyor. Daha da önemlisi XRP, piyasa değeri boyutunda SOL’u geçmiş durumda!

27.83 milyar dolarlık piyasa değeriyle XRP şu anda 7. en büyük kripto para birimi konumunda. SOL ise 27.54 milyar dolarlık piyasa değeriyle 8. sırada. Bu durum SOL Blockchain’inin son 3 aylık dönemde 6. kez kesintiye uğramasının en önemli yansıması olabilir.

Öte yandan ağ sorunlarıyla başa çıkmaya çalışan Solana ağı geliştiricilerinin önümüzdeki 8-12 haftalık süre içinde daha fazla iyileştirme başlatması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu