AltcoinXRP

XRP Sonrası Airdrop Yapılan Spark (FLR) Tokenleri de Menkul Kıymet İlan Edilir mi?

Flare Network CEO'su merak edilen menkul kıymet sorusunu yanıtladı.

XRP yatırımcılarının 2020 yılında tanıştığı Flare Network ve bunun CEO’su Hugo Philion, Ripple davası hakkında açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere XRP yatırımcılarına 1:1 oranında Spark (FLR) token airdrop kampanyası yapıldı. XRP yatırımcılarının cüzdanlarının görüntüsü çekildi ve hak ettikleri FLR tokenleri Flare Network ana ağı piyasaya sürülünce transfer edilecek.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Sahiplerinin Spark Coin Bekleyişine Çok Az Kaldı: Peki Fiyat Ne Olacak?

Spark Tokenleri Menkul Kıymet İlan Edilebilir mi?

Ripple’a açılan menkul kıymet davası ile ise işler değişti. Önde gelen kripto para analistleri ve uzmanlar, Ripple’ın lisanssız menkul kıymet satışı yaptığının ispat edilmesi durumunda FLR tokenlerinin de XRP gibi menkul kıymet sayılabileceğini düşünüyor. Flare Network CEO’su ise bu iddialara net bir şekilde yanıt verdi.

Flare Network’ün Ripple’dan fonlama almasına rağmen bunun ayrı bir proje olduğunu vurgulayan CEO, bu konuda şunları ifade etti:

Flare Network’ün kendisi FLR satışına bizzat dahil olmadı. Bu sebeple Flare’in “menkul kıymet” veya “emtia” ilan edilmesine imkan yok.”

Spark Piyasaya Ne Zaman Çıkacak?

Flare tokenlerinin hiçbir şekilde menkul kıymet ilan edilemeyeceğini vurgulayan CEO, beklenen tarihi de açıkladı. Philion, FLR tokenlerinin Mayıs 2021 tarihinde “dünyaya merhaba” diyebileceğini ifade etti.

Flare Network ana ağı kullanıma açıldığında yapılacak olan tokenlerin alım satımı ise şimdiden Bitrue gibi bazı borsalarda başlatıldı. Bitrue kripto para borsasının IOU modeli ile alım satıma sunduğu FLR tokenlerinin fiyatında ise yer yer sert düşüşler görülmüştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu