EthereumHaberlerXRP

XRP ve Ethereum’un (ETH) Nisan Ayındaki Yükselişi Sürecek mi?

Santiment, XRP ve Ethereum'un yükselişini değerlendirdi.

Kripto para analiz şirketi Santiment, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ve dördüncü kripto para birimi XRP’nin, devasa bir ralli öncesinde olup olmadığına dair bir araştırma yaptı.

Ethereum İçin Hedef 3.000 Dolar

Ethereum fiyatı mart ayının en düşük seviyesi olan 1405 dolardan, geçtiğimiz hafta itibarıyla 2548 dolar seviyesine kadar yükseldi ve rekor kırdı. Santiment ise Ethereum fiyatına yönelik yaptığı değerlendirmede ETH’nin 3.000 dolara kadar yükseliş elde edebileceğini vurguladı. Santiment uzmanları, Ethereum ağındaki etkinlik seviyesine baktıklarında bunun yükseliş trendini sürdüreceğini düşünmekte.

Ethereum ağındaki yeni cüzdan adreslerinin sayısı ve artış oranı, geçtiğimiz yılın rekor oranını bile geride bıraktı. Santiment uzmanları bu indikatörün özellikle fiyat odaklı kullanılabileceğini belirterek yatırımcıların yükseliş yönlü beklentilerinin karşılanabileceğini vurguladı. Santiment buna rağmen özellikle ETH bazında ticari hacmin çok düşük olduğuna ve bunun tehlikeye işaret ettiğine vurgu yaptı.

XRP, Düzeltme Dönemine Giriyor

Blockchain tabanlı araştırma firması, XRP için ise benzer bir açıklama yapmadı. XRP fiyatının sadece 30 günde %240 arttığına dikkat çeken analistler, bunun yakında hafif bir konsolidasyon yaşayabileceğinin altını çizdi. Santiment, MVRV 30D indikatörünün şu an tüm zamanların rekorunu kırdığını vurguladı. Bu indikatör, XRP yatırımcılarının son 30 günde yaptıkları alımların kazanç oranını ölçmekte ve son 30 gündeki kazanç tam anlamıyla rekor kırdı. Bu da XRP’nin şu an düşüş öncesi bölgede olabileceğine işaret ediyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu