BorsaHaberler

Yahoo! Japonya Kripto Para Borsası Üzerinde Çalışıyor

Şaşılacak bir hamle ile birlikte Yahoo! Japonya kripto para borsası kurma üzerine ciddi anlamda girişimler yapmaya başladı. Coin sistemlerinin dünya genelinde popüler hale gelmesi ile birlikte etkileyici bazı seçenekler ön plana çıktı. Yahoo! bir arama motoru olmaktan çok daha ötesine geçmek için Japonya’da farklı bir girişim üzerinde çalışıyor.

2019 yılında resmi olarak faaliyete geçirilmesi hedefi ile bir coin borsası hareketi içerisindeler. Bunun için çok sağlam bir satın alma dahi yaparak gündeme bomba gibi düştüler.

BitARG Exchange Tokyo %40 Hissesi Alındı

Yahoo! Japonya, bu anlamda ilk satın almasını yaptı. İlerleyen süreçte son derece büyük çaplı bir borsa sistemi kuracaklarını net olarak söyleyebiliriz. Öyle ki satın alınan bu %40 oranındaki hisse de adından ciddi anlamda söz ettirecek gibi görünüyor.

%40 hissenin 2 Milyar Dolar gibi bir rakam karşılığında alındığına dair haberler geldi. Tabi ki alınan bu hisseler henüz aktif bir şekilde kullanılmıyor. Esas hedef, Yahoo! Japonya kripto para borsası projesinin 2019 yılı itibari ile resmi olarak hayata geçirilmesi.  Ancak bu piyasalar içerisinde yer alabilmek için FSA kaydı almak zorundalar. Bunun için de hareketli bir sürecin içerisine girdiklerini net olarak söyleyebiliriz. Neler olacağını bekleyip göreceğiz.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu