HaberlerKripto Para

Yatırımcılar, Düşen Fiyatlardan Altcoin Almak İçin Borç Alıyor: İşte Korkutan Veri!

Elde edilen verilere göre yatırımcılar düşen fiyatlardan alım yapmak için %60 oranında borç olarak alınan fonları kullanmakta.

Kripto para sektörü Ocak 2022’den bu yana sert bir düşüş yaşıyor ve bu düşüş özellikle mayıs ayında şiddetini arttırdı.

Kripto para sektörünün yaşadığı genel kırılım bazı yatırımcılara fırsat verse de bazıları sadece alım ortalamasını düşürmek için harekete geçti.

BTC fiyatı bir noktada 26.000 dolara kadar geriledi ancak şimdilerde yeniden 30.000 doları gördü.

Buna rağmen altcoinlerde toparlanma bu kadar hızlı olmadı ve birçok kripto para aylar öncesinin fiyatlarını gördü. Durum bu olunca da birçok yatırımcı dipten alım yapmak veya ortalamasını düşürmek için ekstra sermayeye ihtiyaç duydu.

KIS Finance tarafından yapılan tüketici araştırma anketine göre ise yatırımcıların büyük bir kısmı borç ile alım yapmakta.

Kripto Para Yatırımı İçin Kredi Çekiyorlar!

Aktarılan verilere göre, kripto para yatırımcıların en az 3’te 2’si, kripto para alımı yapmak için borç almış.

Gelir veya birikim kullanmak yerine kripto para alımı için borç kullanılması ise baskıyı daha çok arttırabilir. Kredi kartı kullanımı ise %64 oranında. Kripto para yatırımcılarının %64’ünün kredi kartı ile kripto para alması ise oldukça riskli ve korkutucu.

Geçtiğimiz haftalarda birçok kripto para biriminin fiyatı %70 civarında düşüş yaşadı ve borç ile böyle bir yatırımın yapılması oldukça riskli.

Yaş dağılımına bakıldığında ise 18-24 yaş arasının %70, 25-34 yaş arasının %64, 35-44 yaş arasının %68, 45-54 yaş arasının %62, 55-64 yaş arasının ise %45 oranında borç kullandığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu