Altcoin

Yatırımcılar İsyanda: 1 Dolara Sabitlenmiş Olması Gereken Stablecoin Giderek Değer Kaybediyor!

Fiyatı 1 dolara sabitlenmiş olması gereken stablecoinin her geçen saniye değer kaybetmesi yatırımcıları endişelendirdi.

Waves tabanlı bir stablecoin olan Neutrino USD (USDN), 1 dolara sabitlenmiş olması gereken fiyatında düşüş yaşadı ve şu sıralar 0.70 dolardan işlem görüyor.

Kripto gazetecisi Wu Blockchain, durumun teknik bir hatadan kaynaklanmış olabileceğini ya da stablecoinin gerçekten de artık dolara olan endeksini kaybetmiş olabileceğini aktardı.

Stablecoin USDN’in Fiyatındaki Düşüşün Nedeni Ne?

USDN fiyatının sürpriz bir şekilde düşmesinin ardından Twitter kullanıcıları Waves’i ve projenin arkasındaki ekip ile CEO’sunu ponzi şeması yürütmekle suçladı.

Bununla birlikte USDN’deki bu düşüş ile ponzi şeması iddiaları arasında bir bağlantı olmayabilir.

Kullanıcılar, stablecoinin dolara olan sabit ilişkisini kaybetmesinin nedeninin, USDN platformunda tokenin manipüle edilmesine dair bir oylama açılmasının ardından insanların bu kripto paraya olan inancını kaybetmesi olduğunu düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda USDN tokenindaki düşüşün devam ettiğini gösteren günlük fiyat zaman grafiği.

Söz konusu oylamanın geçmesi durumunda, Vires Finance platformundaki tüm kullanıcılar ödünç aldıkları coinleri 7 gün içerisinde WAVES, USDN ya da EURN ile ödemek zorunda kalacak, aksi takdirde likide olacak.

Değer düşüşünün nedeninin bu yüzden kullanıcıların USDN tokenlerini satmasından kaynaklandığı düşünülüyor.

İlgili Haber
WAVES CEO'sundan FTX Kripto Para Borsası İle İlgili Dikkat Çeken Açıklama!

Kısa bir süre önce Waves projesinin kurucusu Sasha Ivanov, altcoin fiyatının son 24 saatte %15 değer kaybetmesinin ardından FTX kurucusunu altcoine short pozisyon açmakla suçlamıştı. Ivanov’a göre, Alameda şirketi bağlantılı hesaplar, piyasada short pozisyon açmak için 1 milyon WAVES ödünç almıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu