Altcoin

WAVES CEO’sundan FTX Kripto Para Borsası İle İlgili Dikkat Çeken Açıklama!

Waves projesinin kurucusu ve sektörün önde gelen ismi Sasha Ivanov, FTX'in kendilerine savaş açtığını ve fiyatı onların düşürdüğünü belirtti.

Kripto para sektörünün en eski merkeziyetsiz projelerinden birisi olarak görülen Waves (WAVES), kısa süre önce ciddi bir yükseliş elde etti.

WAVES geçtiğimiz birkaç hafta resmen bütün piyasaya meydan okuyup en hızlı yükselenlerden birisi oldu. Waves ekibinin başındaki isim olan Sasha Ivanov ise yükselişin kısa sürmesinin suçunu, FTX kripto para borsasının CEO’suna atıyor.

İlgili Haber
Waves'teki Sert Yükselişin Etkileri Neler?

FTX, Manipülasyon Yapıyor

Ivanov, dün gece birbiri ardına birçok tweet paylaştı ve bu tweetlerin başında FTX ekibinin fiyatı bilerek manipüle ettiğini vurguladı.

FTX’in sadece short pozisyon açmakla kalmadığını belirten Ivanov, aynı zamanda FUD yayarak bu pozisyonun kazançlı kapatılmasının hedeflendiğini aktardı.

Ivanov’un manipülasyon olarak ifade ettiği durum ise 0xHamz isimli anonim bir hesabın paylaştığı tweet.

Hamz, WAVES’in en büyük ponzi olduğunu ve fiyatın tamamen DeFi protokollerinden USDC ödünç alıp bunun %35’i ile WAVES alındığı için yükseldiğini vurguladı.

WAVES fiyatının eninde sonunda düşeceğini ve USDN isimli ağın kendi stablecoininin de bunla beraber gideceğini belirten 0xHamz, herkesi “uyardı.”

Ivanov ise yaptığı araştırma sonrasında FTX ekibine bağlı bir cüzdanın ve hesabın yüklü miktarda WAVES ödünç aldığının tespit edildiğini belirtti.

Ödünç alınan toplam WAVES miktarı 1 milyon olarak ifade edildi ancak Ivanov bu işlemin asla gerçekleşmeyip kendilerine WAVES verilmediğini ifade etti.

FTX CEO’su ise daha sonra bu duruma oldukça kısa bir yanıt verdi ve bunu “komplo teorisi” olarak yanıtladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu