bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinYatırımcıların 2019 Beklentisi Nasıl?

Yatırımcıların 2019 Beklentisi Nasıl?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasalarında beklenmedik hamleler yaşanıyor. Bitcoin fiyatının düşmesi ve piyasa hacminin bir türlü istenen seviyeye gelmemesi yatırımcıları 2019 yılında neler olacağı konusunda endişeye sürüklüyor. Yatırımcılara göre kripto para piyasalarının beklenmedik fiyat ve piyasa hacmi oranlarına sahip olması yatırımcıların 2019 yılında beklentilerinin düşük olmasına sebep olurken, yatırımcılar piyasanın yükselmesinden yöne 2019 yılında beklentilerini düşük tutuyorlar. Tercihlerinin Bitcoin ile olmayacağını ve 2019 yılının kötü bir yıl olacağını düşünen yatırımcılar, piyasadaki alım ve satım oranlarının düşük olması ve fiyatların düşmesine sebep olabilecek birçok farklı etken olmasının bu noktada önemli olduğunu düşünüyor.

Yatırımcılar için piyasanın düzenli olması ve fiyatların yüksek olmasını sağlayabilecek belirli etkenler var ve bu etkenler yatırımcılar açısından olumlu sonuçlar getirebileceği kadar piyasanın geleceği ve mevcut durumu içinde olumlu bir süreç başlatabilir. Yatırımcılara göre fiyatların yükselmesinin önündeki en büyük engellerden birisi olan spekülatörler, piyasada attıkları her adımlarında farklı işlemler yapıyorlar ve buna bağlı olarak fiyatlar sürekli değişiyor.

Spekülatörlerin aldıkları her kararın yatırımcıların yatırımlarının değerini düşürdüğünü belirten yatırımcılar, 2019 yılında yatırımlarının rekor kırmayacak olduğunu düşünmelerinden dolayı fazla yatırım yapmayacak olduklarını ve belirli bir seviyeye kadar yatırım yaptıktan sonra duracaklarını ve düşüşler olması durumunda hemen satış yapabilecek olduklarını belirtiyorlar. Yatırımcılar açısından fiyat ve piyasa hacmi oranlarının yükselmemesi en büyük problemlerin başında iken, tekrar fiyatların yükseldiği ve 13.500 dolar sınırını geçmedikten sonra piyasada ”körü körüne” güvenmelerinin mümkün olamayacak olduğunu düşünüyorlar.

Bitcoin 2019’da değer kazanacak mı?

Bitcoin fiyatının 2019 yılında değer kazanıp kazanmaması için yatırımcılar değil, piyasadaki tüm etkenler önemli. Bu etkenler arasında yatırımcılarda bulunuyor ve yatırımcıların alım ve satım işlemlerinin piyasa fiyatı ile piyasa hacmini etkilediği biliniyor. Yatırımcıların her satış ve alım işlemlerinde piyasada küçük bir yer kaplıyor olmaları, büyük yatırımcıların ise büyük tutarlarda alımlar ve satımlar yapmaları halinde büyük yer kaplıyor olmaları Bitcoin fiyatını ve buna bağlı nedenler ile tüm kripto para fiyatlarının değişmesine sebep oluyor. Bitcoin Cash hard forkundan bir süre sonra başlayan süreçte düşen Bitcoin, tarihinin en kötü ayını Kasım 2018’de geçirmiş ve bu süreden sonra 4.000 dolar sınırının altına düşmüş olması ve 6.400 dolar sabit fiyatını kaybetmesinden kaynaklı olarak yatırımcılara zor günler yaşatmaya başlamıştı.

2019 yılında Bitcoin fiyatında değer artışları olabilecek olduğunu düşünen analistler var. Tam tersini düşünen analistlerde bulunuyor ve bu kişiler, yatırımlarının değer kazanıp kazanmayacağından değil, piyasadaki ortalama beklentinin nasıl olduğuna bakıyorlar. Yatırımcılara göre piyasa hacminin düşmesi ve kripto para fiyatlarının yükselmek yerine düşüş yaşaması yatırımcıları piyasadan uzaklaştıracak ve piyasada sınırlı sayıda yatırımcı kalmasına sebep olup kurumsal yatırımcıların girişini engelleyecek olduğundan dolayı bir süre kripto para piyasalarında beklenen yükseliş hamlesinin tutmayacak olduğunu çoğunluk olarak düşünüyorlar.

Bitcoin alınır mı?

Bitcoin 2019 yılında alınabilecek yatırım olduğu gibi, alınması riskli yatırım grubunda bulunuyor. Bu nedenle yatırımcılar alım veya satım yapmak için yıl sonunu değil, yıl içerisinde kendi yatırımlarını nasıl değerlendirmek istediklerini düşünmeli ve buna uygun olarak hareket etmeli. Aksi durumda yatırımcıların mevcut kripto para yatırımlarının değer kazanması veya değer kaybetmesi beklentilerinin tutmasının pek mümkün olamayacak olduğunu bilmeleri gerekiyor. Piyasa hacminin yükselmesi kripto para fiyatlarının yükselmesi ile aynı zamana denk geldiğinden dolayı yatırımcıların sadece tek piyasa hacmine değil, fiyata bağlı olmaları ve fiyatı takip etmeleri önerilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları