binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinYayılan Sahte Haber, Batık Şirketin Altcoininde Geçici Pump Getirdi!

Yayılan Sahte Haber, Batık Şirketin Altcoininde Geçici Pump Getirdi!

Çin kaynaklı olduğu düşünülen bir sahte haber sonucunda batık şirket Voyager'ın altcoininde geçici pump yaşandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Temmuz 2022’de iflas başvurusunda bulunan kripto para platformu Voyager Digital (VGX), dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock tarafından satın alındığını iddia eden sahte bir haber kampanyasının hedefi oldu.

Associated Press web sitesinde ücretli bir içerik olarak yer alan sahte haberde, BlackRock’ın Voyager’ı 3.5 milyar dolar nakit ve hisse senedi karşılığında satın almayı kabul ettiği iddia edildi. Haberde ayrıca anlaşmayı doğruladığı iddia edilen bir sosyal medya kaynağına da atıfta bulunuldu, ancak kaynağın sadece bir takipçisi olan Çinli bir hesap olduğu ortaya çıktı.

Büyük bir haber portalı olan Associated Press üzerinde yayınlanan haberin üstünde bir uyarı yer alıyor ve haberin ücretli bir haber olduğu, Associated Press ile ilgisi bulunmadığı yazıyor.

Associated Press (AP) web sitesi, editoryal standartlarına ve politikalarına uygun olduğu sürece üçüncü taraf kaynaklardan gelen ücretli içeriğin platformunda yayınlanmasına izin veriyor. Ancak, bazen bu kaynaklar AP personeli tarafından doğrulanmayan yanlış veya yanıltıcı bilgiler sunabiliyor.

İlgili Haber  Büyük Gün 13 Eylül: Mahkeme FTX'e Likidasyon İzni Verebilir! İşte Likidasyon Tehdidi Altındaki Kripto Paralar

Sahte haber, Voyager’ın yerel tokeni VGX’in fiyatında bir artışa neden oldu ve token aniden %8 değer kazandı. Ancak, yatırımcılar kısa süre sonra haberin uydurma olduğunu ve gerçekte hiçbir dayanağı olmadığını anladıkları için bu artış kısa sürdü.

VGX’e ait 4 saatlik mumlara sahip grafik.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail