Bitcoin

“Yeğenimi Bitcoin (BTC) Yaktı!” – Ailesini Katledip İntihar Eden Mustafa’nın Hikayesi Netleşiyor

Bütün ailesini katledip intihar eden Mustafa Gider, Bitcoin yüzünden mi bunu yaptı?

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da iç karartan bir katliam yaşandı. Mustafa Gider, ailesinin Antalya’daki lüks villasında önce anne ve babasını, bunun devamında ise ablasını pompalı tüfek ile öldürdü.

Bunun devamında intihar eden Mustafa Gider‘in hikayesi ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. 150.000 TL borcu bulunduğu belirtilen Gider’in halası Nimet Güler tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin’in yeğenini borca soktuğu vurgulandı.

“Bunu Fakirler Oynamasın”

Nimet Güler, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Yeğenim Bitcoin yüzünden, önce 250 bin TL’sini, daha sonra 65 bin TL ve arabasını, en son arkadaşından aldığı 35 bin TL’yi kaybedince bunalıma girdi. Yeğenimi Bitcoin yaktı!

Muratpaşa ilçesinde lüks bir villada yaşanan olay birçok kişide şok etkisi yaratsa da bunun Bitcoin ile ilgili olduğu rotaya çıktı. Güler, açıklamasının devamında da Bitcoin hakkında uyarılarda bulundu:

Parayı geri veremeyince bunalıma girmiş ve sonu böyle oldu. Yeğenimi Bitcoin yaktı. Artık bunu fakirler oynamasın. Bitcoin zenginlerin, parası olanların oynaması gereken bir şey. Değilse o bunları yapacak bir çocuk değildi.”

Güler’in açıklamalarına bakıldığında ise merhum Gider’in kaldıraçlı işlem kullanmış olabileceği izlenimi ortaya çıkıyor. Son 3 aylık grafikte Bitcoin’in tek bir büyük düşüş dışında spot fiyatta ciddi bir gerileme yaşamamış olması ise bu düşüncenin temel sebebi.

Olay hakkında yetkililer tarafından ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
12 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Yasin

Kaldirac ocak sondurur, Koyunuze geri dondurur. Malesef bu arkadas kaldirac yapmadan bu parayi kaybedemez. Kaldiracta %90 kasa kazanir. Borsalarin tahtalarinda, borsalar acilan islemleri goruyor. Kaldirac yapanlari hergun patlatiyorlar. Bi anda zengin olma hayali ile kaldiractan uzak durun. Kolay para yedirmezler.

Ergün

Bitcoin yatırım aracıdır, bunu kumara dönüştürüp kaldıraçlı sistemle daha fazla kazanmak isteyen kişi kaybı da göze almak zorundadır. Spot piyasada kayıp olmaz zarara düşebilirsiniz ancak sabırlı yatırımcı er yada geç kara geçecektir.

Gökhan

Mutlaka kaldiracli da oynamıştır yoksa sistem kapanmadigi süreçte bişey olmaz er yada geç paran aynı değere ve kazanç da sağlıyor

Anonim

Bitcoin zenginlerin oyunu diyor.bahsettigi kişi villasindan oynuyor. çocuk ailesini katlediyor suçu bitcoine atıyor.. hikayede nasıl çelişkiler var..

Anonim

Tamamen asılsız haber

Anonim

Bu haberler cıkmaya basladıysa hazırlıklı olun. Bir seyler girebilir.

Ersen

1.Bitcoin oynanan bişey değildir yatırımdır bu nasıl içerik 🙂
2.Anlaşılan haberdeki arkadaş bitcoini spot yatırım almak yerine kaldıraç dediğimiz 10x , 20x, 50x tarzı perp açarak büyük risk almış olsa gerek. Çünkü 3 ay önce 250bin tllik spot alsaydı bugün 750bintl idi, 1 ay önce alsaydı bugün 220bintl idi vs. Spot işlemler net yatırımdır kaldıraç kumardır. Kaldıraç yapmayınız. Kaldıraç bilmeyenlere basitçe söyleyelim: 20x alım yaptığınızda bitcoin 1000 dolar artarsa 20bin dolar kazanır, 1000dolar azalırsa 20bin dolar kaybedersiniz. Detayı çok ama mantığını aktarmak istedim.

Recep

Ne yani adam dolar alsaydı dolar dusseydi ödeyemeyince dolarmi suçlu olacaktı ayrıca lüks villada otuyorsun 150 bin TL. Orçun odeseydiniz ya nedir yani

EYÜP

Oynamak ne demek zihniyet yapısı bu şekilde olursa daha çok görürüz biz oyun mu oynuyoruz burada altın ve diğer değerli maden alım satımı yapanda mı oyun oynuyor

mutlu

Hay yaşa… Adam bist, kripto para borsalarına haram diyo geçen… Dedim kuyumcudan 3000 TL altın aldın ve onun değeri 5000 TL olunca gidip altını sattın. Haram mı dedim. Hayır dedi 🙂 Çünkü genelde insan bilmediği şeyi kötüler, anlamadığına oyun/kumar der.

Anonim

Aç gözlülük öldürdü dese daha katılımıymış

Hakkı

bu olayın bitcoin ile alakası yok bu olay yukarıda arkadaşın söylediği gibi açgözlülük ve kumara yönelme sebebinden olabilir kaldıraçlı sistemler oldukça bilgi tecrübe isteyen işlemler her şeyi iyice öğrenmeden kaldıraçlı sistem akıllıca bir davranış değil bitcoin uzmanları defalarca uyarıyor bilgilendirme yapıyor fakat nedense bazı insanlar kulak asmıyor ve sonucu da bu oluyor


Başa dön tuşu