Bitcoin

Yeni Dünyanın Dijital Altını Bitcoin Mi? Uzmanlar Ne Diyor?

İnsanlar içinde bulunduğumuz durumda salgın sebebiyle her türlü işini "sanal" ortama taşımız durumda. Peki yılların değiştiremediği emtia olan altın yerini Bitcoin'e mi bırakacak?

Hisse senetleri, petrol ve kripto para piyasası geçen ay sert bir düşüş gösterdi. Covid-19’un finansal piyasada krizin tek nedeni olup olmadığı hala tartışma konusu olmaya devam ederken birçok uzman dünyadaki finansal sistemin zaten sıkışma noktasına gelmiş olduğundan söz ediyordu. Finansal piyasada iyileşme işaretleri olmasına rağmen, dünyaca ünlü ekonomistler ve uzmanlar asıl kıyamet senaryosunun ilerleyen dönemlerde görüleceğini ifade ediyor.

Altın Hala En Güvenilir Yatırım

Altın binlerce yıllık varlığıyla, zor zamanlarında güvenli bir sığınak olma özelliğini bugün de devam ettirdi. Emtia yatırımcısı Jim Rogers’ın dediği gibi  “insanlar paraya ve hükümetlere olan güvenini her kaybettiğinde, daima altın alırlar” sözü bir kez daha gerçekleşmiş oldu.

Ancak çoğu ülkedeki finansal operasyonların engellenmesi insanların altına ulaşmasını da doğrudan olumsuz etkiliyor. Zira birçok ülkede kuyumcularda altın kalmazken, bu dönemde fiziksel olan hiçbir paranın virüs sebebiyle güvenli olmadığından da ayrıca söz ediliyor.

Tüm bunların yaşanması çoğu kimselere göre dijital altın olarak değerlendiren Bitcoin’in ve diğer kripto paraların popülerleşeceği anlamına geliyor. Son günlerde borsalardaki alım satımlara ve yeni üye oranlarına bakıldığı zaman da bu iddia aslında doğrulanmış oluyor.

Enflasyona karşı çıkarılmış bir ürün olması, kimsenin iradesinde olmayışı ve arzının kısıtlı olması sebebiyle birçoklarına “göre en mükemmel ürün” olan Bitcoin, dijital dünyanın altını olacak. Ancak tabi ki altın madeni varlığını her zaman sürdürecektir.

İlgili Haber
Dünya Dijital Devrime Mi Hazırlanıyor? Yeni Dünyada Bitcoin'in Rolü Ne?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu