coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinYeni Kripto Para Hamlesine Hazırlanan Goldman Sachs'tan Spot Bitcoin ETF Yorumu!

Yeni Kripto Para Hamlesine Hazırlanan Goldman Sachs’tan Spot Bitcoin ETF Yorumu!

Goldman Sachs yıl sonuna kadar ABD ve Avrupa pazarlarına odaklanan üç tokenizasyon projesini başlatmayı planladığı söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Fortune’nin haberine göre Goldman Sachs yıl sonuna kadar ABD ve Avrupa pazarlarına odaklanan üç tokenizasyon projesini başlatmayı planladığı söyledi.

Fortune’a konuşan Goldman Sachs’ın Dijital Varlıklar Küresel Başkanı Mathew McDermott, Goldman Sachs’ın, para piyasası fonları ve gayrimenkul varlıkları gibi “gerçek dünya varlıklarının” halka açık veya özel blok zincirlerinde ihraç edildiği, tokenizasyon sektöründeki kripto projelerini genişletmeyi planladığını söyledi.

Bu noktada McDermott Goldman Sachs’ın yıl sonuna kadar ABD’deki ilki de dahil olmak üzere müşterileri için üç tokenizasyon projesi başlatacağını belirtti.

“Bunu sadece yapmış olmak için yapmanın hiçbir anlamı yok. Bu alanda başarılı olmanın anahtarı yatırımcıların istediği ürünleri yaratmak olacaktır.

Tokenizasyon bankanın planlarının merkezi bir parçası olmaya devam ediyor.”

McDermott, bu yıl başlatılması planlanan üç tokenizasyon projesi hakkında ayrıntılı bilgi vermeyi reddetti ancak birinin ABD’deki fonlara, diğerinin ise Avrupa’daki borç ihracına odaklandığını söyledi.

Son olarak Ocak ayında başlatılan spot Bitcoin ETF‘leriyle ilgilide konuşan McDermott, ETF’lerin lansmanını “kriptoda yenilenen bir ivme” olarak nitelendirdi.

Goldman Sachs Varlık Yönetimi baş yatırım yetkilisi Sharmin Mossavar-Rahmani’nin WSJ ile röportajında “kriptoyu bir yatırım varlık sınıfı olarak görmediği ve müşterilerden ilgi görmediği” sözleri hakkındaki düşünceleri sorulduğunda McDermott şu şekilde cevap verdi:

“Güzel olan şey, bizim büyüklüğümüzdeki bir kurum bünyesimnde farklı görüşlerin olması.

Goldman Sachs müşteriler adına nakit ödemeli kripto türevlerinin ticaretinin yanı sıra ETF piyasalarına katılımı da dahil olmak üzere kurumsal açıdan kripto para alanında aktif olarak yer alıyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları