binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinYeni Meme Token Akımı Piyasaları Hareketlendirdi! PEPE Liderliğinde Bu Altcoinler Yükselişe Geçti!...

Yeni Meme Token Akımı Piyasaları Hareketlendirdi! PEPE Liderliğinde Bu Altcoinler Yükselişe Geçti! Yükseliş Devam Eder Mi?

GameStop çılgınlığını körükleyen hisse senedi tüccarı ve analisti Keith Gill, yaptığı paylaşımla piyasaları hareketlendirirken meme tokenler yükselişe geçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sosyal medyada “The Roaring Kitty” olarak bilinen ve büyük ölçüde 2020’nin sonlarında GameStop çılgınlığını körükleyen hisse senedi tüccarı ve analisti Keith Gill, yaptığı paylaşımla piyasaları hareketlendirdi.

Bu noktada Gill’in paylaşımı sonrası Solana (SOL) tabanlı bir meme token olan Roaring Kitty (KITTY) ve GameStop projesi ile bilinen ancak projeyle alakası olmayan GME isimli altcoinin fiyatı muazzam yükselişler kaydetti.

Ancak yükseliş etkisi bu iki altcoinle kalmadı ve popüler meme tokenleri de canlandı. Bu bağlamda Dogecoin (DOGE), Shıba Inu (SHIB), Pepe (PEPE) ve Floki Inu (FLOKI) ile kedi temalı tokenlar Popcat (POPCAT) ve Mog (MOG) fiyatının son 24 saat içinde çift haneli artışlar yaşadı.

Bu tür bir hareketlenme, haftalarca süren durgun piyasanın ardından kripto piyasalarına risk iştahının geri döndüğüne dair erken bir işaret olarak yorumlandı.

CoinMarketCap verilerine göre ilk 100’de yer alan kripto paralar sıralamasında PEPE %21’lik yükselişiyle en çok kazandıran altcoinler arasında zirvede yer alırken, FLOKI %12,8; DOGE %5; BOME %11; POPCAT %23,9 ve MOG %25,6 yükseliş kaydetti.

Coindesk’e konuşan MOG token geliştiricisi Shisui ​​şunları söyledi:

“Roaring Kitty, perakendenin kurumları en üst düzeyde alt edebileceğinin (daha iyi performans gösterebileceğinin) canlı kanıtıdır.

Dönüşünün meme tokenler için yükseliş sinyali olarak algılandı çünkü piyasa, 2021’deki Gamestop çılgınlığının büyük kısmının DOGE ve diğer meme paralarına sıçradığını hatırladı.

Gerçekten de riskli bir ortamda olmaktan çok uzakta olsak da, Roaring Kitty’nin geri dönüşünün ardından yaşanan fiyat hareketleri, yükseliş koşulları geri geldiğinde hangi varlıkların daha iyi performans göstereceğine işaret ediyor.

Piyasa kendini gösterdi ve MOG istiyor.”

MOG kurucusu dışında Floki baş geliştiricisi B de yükselişi değerlendirdi.

“Kripto sektörü meme tokenlerin eğlenceli, bağ kurulabilir ve ortalama bir insanı temsil ettiğini daha yeni kavramaya başlıyor.

Perakende yatırımcıların büyük çoğunluğu meme paralarına akın ediyor. Bu yatırımcı grubu yorgun ve eski kripto projelerini görmezden geliyor.

Birçok kişi meme tokenler hakkında yeterli bilgi sahibi olmaması nedeniyle meme tokenlere karşı endişe duysa da meme tokenlere güçlü ilginin olacağını yıllar önceden beri tahmin ediyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail