Kripto HaberleriHaberlerYeni MicroStrategy CEO'su Bitcoin (BTC) Hakkında Açıklama Yaptı!

Yeni MicroStrategy CEO’su Bitcoin (BTC) Hakkında Açıklama Yaptı!

Takip et

Yeni MicroStrategy CEO’su Phong Le, Michael Saylor’un Bitcoin’i şirketin bilançosunda tutma kararını kendisinin de desteklediğini açıkladı.

MicroStrategy, Bitcoin’den Önce Sanat Eserlerine Bile Yatırım Yapmayı Düşünmüş

Salı günü yatırım bankası Canaccord Genuity’nin sponsorluğunda düzenlenen bir konferansta konuşan Le, Ağustos 2020’de ilk kez Bitcoin (BTC) satın almadan önce MicroStrategy’nin hazine bonosu, şirket tahvili, altın, emtia, gayrimenkul ve hatta sanat eseri satın almayı düşündüğünü söyledi.

Ancak Le, dijital varlıkların yönetimin konuşmalarına girmeye devam ettiğini söyledi. Le, “Biz özümüzde mucidiz, yenilikçiyiz” diyerek Bitcoin’in neden kazandığını açıkladı.

Le, dinleyicilere Eylül 2020’de MicroStrategy’nin bir açık artırma düzenlediğini ve Bitcoin stratejisiyle ilgilenmeyen yatırımcılara o zamanki hisse senedi fiyatına %15 prim uygulayarak bir çıkış yolu sunduğunu hatırlattı. Le, yalnızca 60 milyon dolarlık hisse senedi teklif edildiğini ve bunun o zamanlar şirketin beklediği 250 milyon doların çok altında kaldığını söyledi.

İlgili Haber
129 Bin Bitcoin'i Olan MicroStrategy'de CEO Değişti!

Le, BTC stratejisinin hisselerini ve işlem hacmini artırdığını ve MicroStrategy’nin yalnızca “uyumakta olan bir yazılım şirketi” olmaktan çıkmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Şirket bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık 3 milyar dolar değere tekabül eden 129.000 adet BTC’ye sahip.

Le, Saylor’un yönetim kurulu başkanı olmak üzere istifa etmesinin ardından geçen hafta MicroStrategy’nin CEO’luğuna getirilmişti.

Kripto para piyasasının en çok tanıdığı isimlerden biri ve de oldukça sıkı bir BTC destekçisi olan Michael Saylor, BTC’ye daha fazla odaklanabilmek için CEO’luk görevinden ayrıldığını belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları